• Україна переходить до інформаційного суспільства

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 26 жовтня 2012 року

Інформаційні технології активно входять у життя українців. На Міжнародному науковому конгресі «Інформаційне суспільство в Україні», який проходить 25—26 жовтня у Києві, представлені найновіші розробки у сфері інформаційних технологій, які мають полегшити роботу державних органів, бізнесу та освітніх закладів.

Електронні послуги роблять роботу уряду та місцевих адміністрацій більш прозорою, а використання електронної звітності та електронний документообіг має полегшити життя підприємцям, кажуть учасники конгресу.

«Навіть такі нові аспекти, як державне і приватне партнерство в галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) — це нові речі, які зараз відбуваються, і нові шляхи, які треба нам знайти тут в Україні, щоб більш ефективно розвивався і бізнес, і будь-які громадські ініціативи, послуги, які сконцентровані в ІКТ сфері», — сказав на відкритті конгресу Володимир Семиноженко, голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації.

Крім того, на конференції представляють розробки, які мають покращити якість освіти, виведуть в електронне середовище бібліотеки, а також такі, які допоможуть у спілкуванні людям із проблемами слуху.

Розвивають в Україні й центри надання послуг — у Києві таких дозвільних центрів нараховується одинадцять — один міський та десять районних.

«Власники мобільних телефонів можуть замовити [необхідну] довідку в Києві, прийти і отримати її наживо, у зручний для них час і в зручному для них місці — в одному з центрів», — каже Олена Іванова, директор департаменту маркетингу науково-виробничої фірми «Гріс». Фахівець додає, що прикро було читати публікації в ЗМІ про те, що в Грузії такі центри працюють, а у нас немає.

«У нас багато чого є, і ця виставка блискуче це показує», — каже вона.

Цифрові технології в Україні активно входять в сферу освіти — автоматизовані системи управління «Школа» та «Вищий навчальний заклад» дозволяють вести документацію та керувати різними сферами діяльності навчального закладу за допомогою комп’ютера. НДІ Прикладних інноваційних технологій має й інші цікаві розробки, пов’язані з накопиченням великих баз даних та запровадження автоматизованих систем управління.

Крім того, в Інституті була розроблена інформаційно-аналітична система «Освіта», яка має статус державної — на її базі було створено перший в Україні електронний документ про освіту. А зайшовши на сайт програми, можна перевірити, чи дійсні документи про вищу освіту, видані в Україні починаючи з 2000 року.

Власники мобільних телефонів можуть замовити [необхідну] довідку в Києві, прийти і отримати її наживо, у зручний для них час і в зручному для них місці

Олена Іванова, директор департаменту маркетингу науково-виробничої фірми «Гріс» 

А ще НДІ були створені студентські картки, якими користуються в багатьох вищих навчальних закладах країни. Студентські квитки — прообраз майбутньої соціальної картки населення, каже керівник прес-служби НДІ Прикладних інноваційних технологій Ігор Михайленко. Для того, щоб подібні електронні посвідчення працювали, потрібно створити єдине інформаційне середовище, яке об’єднає роботу багатьох відомств, каже співрозмовник Великої Епохи.

«Система одночасно повинна бачити, що це студент певного вузу, що він не відрахований, що він має право… Зараховується інформація про те, що пільга надана, потім казначейство повинне заплатити залізниці», — пояснює принцип роботи картки Ігор Михайленко.

Подібне посвідчення — «Картка киянина» — вже працює в Києві. А от національний проект, який передбачає запровадження соціальної картки, схоже, перебуває в замороженому стані, каже Ігор Михайленко.

Проекти інших компаній, представлених на конгресі, також доволі амбітні. Так, у Bionic Hill пропонують створити нове для України місце, де буде об’єднуватись бізнес та наука, і в якому будуть створені умови для життя, роботи і дозвілля в одному місці — в зеленій зоні Києва. Проект представляє собою територію з офісними, науковими центрами та житлом — свого роду клуб для людей, яких об’єднує сфера ІТ, біотехнології та чистої енергетики. Аналогами такого парку є закордонні Technopolis в Фінляндії, Bangalore в Індії та інші.

«У світових рейтингах розвитку інформаційного суспільства Україна протягом останніх років займає середні (або близькі до середніх) позиції і за низкою напрямків демонструє досить високі показники зростання, подекуди входячи навіть до кола лідерів», — йдеться в доповіді, опублікованій минулого року Національним інститутом стратегічних досліджень.

Учасники конгресу пояснюють: молоде покоління звикло користуватись комп’ютерами і підтримує перехід до інформаційного суспільства. А от для розвитку цього інформаційного суспільства потрібна ще законодавча допомога, наголосив у своєму виступі Володимир Семиноженко. Серед того позитивного, що було здійснено, називають запровадження нульового ПДВ. Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації впевнений: для розвитку індустрії програмного продукту уряду залишається вирішити питання відрахування в єдині соціальні фонди та оподаткування доходів фізичних осіб.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...