• В Google створили тривимірну мапу неба

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 16 листопада 2012 року

В компанії Google створили тривимірну мапу зоряного неба, за допомогою якої можна буде досліджувати Чумацький шлях та наближені до нього ділянки космосу. Працює мапа поки що тільки у браузерах Google Chrome або Mozilla Firefox.

Інтерактивна мапа отримала назву «100 000 зірок». Розробники віртуальної моделі неба постарались створити у користувачів «ефект присутності» — за допомогою мапи можна буде наближати й віддаляти окремі ділянки зоряного неба та космічні тіла, а також обертати їх. Спеціально для карти створили також музичний супровід — автором його став Сем Халік (Sam Hulick), який пише саундтреки для відеоігор.

Віртуальний макет неба є достатньо точним, проте в його описі зазначається, що він представляє собою «художню візуалізацію». Крім того, мапа дозволяє отримувати інформацію про об’єкт, що цікавить, з Вікіпедії — для цього достатньо натиснути на нього, передає TPM.

Загалом же у віртуальній моделі неба представлені 119 617 зірок, про 87 з них можна прочитати детальніше. Користувачі також можуть скористатись послугами онлайн-екскурсовода — для його виклику потрібно натиснути на кнопку в лівому верхньому куті екрану.

Необхідний для створення мапи матеріал науковцям надали НАСА та Європейське космічне агентство (ESA), повідомив в своєму блозі Аарон Коблін, голова креативної групи Google. Для її функціонування використовуються такі передові на сьогоднішній день технології веб-браузерів, як WebGL, CSS3D та веб-аудіо.

Підписатися:

Коментарі