ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США виступило проти державного втручання в Інтернет

Велика Епоха

США, Канада та Великобританія не підписали договір про державне втручання в Інтернет: такі угоди дозволять посилити цензуру в Інтернеті з боку авторитарних режимів, стверджують посланці ряду демократичних країн на зустрічі в Дубаї.

Фото: renjith krishnan/freedigitalphotos.net
Фото: renjith krishnan/freedigitalphotos.net
Угода була запропонована Китаєм, Росією та Саудівською Аравією в ході 12-денних переговорів країн-членів ООН щодо телекомунікацій — останній раз законодавство в цій сфері змінювали у 1988 році.

В ході конференції Об’єднані Арабські Емірати запропонували передати Міжнародному союзу з телекомунікацій (ITU) такі функції контролю за Інтернетом, як присвоєння імен, нумерації, адрес та індексування ресурсів. Раніше такий контроль здійснювали неурядові організації.

Посли США в Дубаї розкритикували таку ініціативу, стверджуючи, що це дозволить узаконити цензуру в Інтернеті, а також створювати перешкоди провайдерам інтернет-послуг і обмежувати доступ до Facebook та Google, передає TheStandard.

В країні-ініціаторі угоди — ОАЕ — з недавнього часу введена кримінальна відповідальність за висловлювання в Інтернеті, які підривають репутацію держави або якоїсь із державних установ. За таке порушення зловмиснику загрожує до 3 років позбавлення волі. Сумновідомі також обмеження в Інтернет з боку іншого ініціатора угоди — Китаю, а також «чорний список» екстремістської літератури в Росії.

Окрім США, Канади та Великобританії, підписувати договір про державне втручання в сферу Інтернет відмовились Австралія, Філіппіни, Індія, Коста-Ріка, Сербія та ряд європейських країн. Посли Данії, Чехії, Швеції, Нідерландів, Нової Зеландії, Коста-Ріки та Кенії теж не підписали угоду, пославшись на те, що спершу мають проконсультуватись з урядами своїх країни.