• Археологи виявили складні колодязі віком 7 тисяч років

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 7 липня 2015 року

В регіоні Великого Лейпцігу дослідники знайшли чотири стародавні колодязі — ці споруди є найдавнішими дерев’яними конструкціями, які збереглись до наших днів.

Вік колодязів — більше 7 тисяч років. Деревину для їхнього спорудження зрубали між 5206 і 5098 роками до нашої ери, свідчать дані науковців з Інституту зростання лісу у Фрайбурзі, Управління археологічної спадщини в Дрездені та Швейцарського Федерального науково-дослідного інституту WSL в. Бірменсдорфі у Швейцарії.

Дослідники виявили, що прадавні мешканці території Центральної Європи мали добре розвинені навички деревообробки, а також знали «несподівано складні методи будівництва з дерева», передає сайт Surprising Science.

Криниці відносяться до Культури лінійно-стрічкової кераміки доби неоліту, яка існувала на території Європи в 5600–4900 роках до нашої ери. Саме в той період люди, за твердженням археологів, стали переходити від кочового до осілого способу життя.

Окрім цих гідротехнічних споруд, на їхньому дні дослідники знайшли велику кількість багато прикрашених керамічних судин, які добре збереглись.

Останнім часом науковці все частіше виявляють, що рівень розвитку прадавніх людей був достатньо високим. Раніше Велика Епоха вже писала про наскельні малюнки в Іспанії, мумію «Франкенштейна» віком більше 2 тисяч років, та інші незвичайні знахідки.

Підписатися:

Коментарі