• Археологи знайшли у Перу велику гробницю з дітьми та немовлятами

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 23 травня 2012 року

Археологи з Брюссельського університету виявили у Перу поховання із більш ніж 70 чоловік, значну частину з яких становили немовлята. Вік могили, за попередніми даними, близько тисячі років.

Відкриття було зроблене археологічною групою Ychsma перед храмом у Пачакамак. Досліджуючи одиничні могили пізніших часів, археологи натрапили на велику поховальну камеру довжиною 20 метрів. Вирита у землі, вона була овальної форми і мала очеретяний дах, який підтримувався дерев’яними різьбленими колонами, повідомляє сайт Фонду АльфаГалілео.

По периметру, ніжками до країв могили, були поховані немовлята і діти. Основна камера поховання розділялась на 2 частини стінкою, викладеною з глиняних цеглин. Всередині камери археологи знайшли скелети і мумії більш ніж 70 чоловік – усі вони були поховані у характерній «позі зародка». Це були люди різного віку, як чоловіки, так і жінки, також зустрічалось багато дітей та новонароджених немовлят.

Група антропологів, яка оглядала ділянку, зробила припущення, що деякі поховані могли бути родичами – про це свідчила будова їхніх скелетів. Частина людей мала серйозні фізичні ушкодження та смертельні травми, деякі були важкохворими.

Археологи, які займаючись дослідженнями в районі Пачакамак вже близько 20 років, не виключають, що люди могли з’їжджатися в цю місцевість з надією на зцілення. Значна частина скелетів, знайдених у цій місцевості, мала ознаки різноманітних захворювань.

Поховання не постраждало від розграбувань колоніального періоду, які були поширеним явищем у цій місцевості.

Поховання не постраждало від розграбувань колоніального періоду, які були поширеним явищем у цій місцевості. Небіжчиків ховали разом з керамічним посудом, тваринами (собаками, морськими свинками), мідними і золотими речами, дерев’яними масками та калебасами.

Відкрита у Пачакамак могила наразі ставить перед археологами більше питань, ніж дає пояснень. Чи були діти частиною ритуального поховання? Чи були тіла поховані одночасно або в різні часи? Чи були це представники однієї етнічної групи або роду? Щоб дати відповіді на ці питання, дослідники очікують результатів лабораторних аналізів. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...