• В Єгипті знайшли дерев’яну статую жінки-фараона

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 14 березня 2012 року

Дослідники з університету Торонто знайшли в Єгипті одразу кілька цінних артефактів: дерев’яну статую жінки-фараона, 80 мумій  тварин, жертовник та храм. Оприлюднила знахідку голова археологічної групи професор Мері-Енн Поулс Вегнер на останній зустрічі Товариства по вивченню старожитностей Єгипту.

Рідкісна дерев’яна статуя фараона може зображати правительку Єгипту Хатшепсут, повідомляє сайт університету Торонто. В кам’яних скульптурах її образ часто передавали як чоловічий: єгипетський фараон вважався сином божества Амона-Ра, тому жінка-фараон вдягалась відповідно. Єдине, що відрізняє статую від чоловічих образів фараонів – це тонка талія та ніжні риси підборіддя. Дерев’яна Хатшепсут, як і скульптури інших правителів Єгипту і божеств, брала участь у святковій ході на честь Осіріса. 

Крім того, археологи розкопали споруду 1990-1650 років до нашої ери, в якій близько 800 років поспіль здійснювали жертвоприношення представники заможного роду. Об’єкт знаходиться дуже близько до шляху урочистої ходи Осіріса: такі будівлі зводились для того, щоб забезпечити собі вічну участь у фестивалі й, таким чином, близькість до божества.

Інша знайдена споруда була значно більша за розмірами і зводилась, вірогідно, як храм. Через багато років після її побудови в ній стали залишати мумії тварин: археологи розкопали рештки 83 собак та цуценят, трьох овець та кількох кішок. Цих істот принесли в жертву божеству в образі шакала Вервавету – одній з ключових осіб на святі загробного життя Осіріса. 

2.jpeg

Один зі знайдених черепів собаки.
Фото: Mary-Ann Pouls Wegner

3.jpeg

Споруда для жертвоприношення часів Середнього Царства, навколо - будівлі більш пізнього періоду. 
Фото: Mary-Ann Pouls Wegner

5.jpeg

Фігурки робітників, знайдені в гробниці.
Фото: Mary-Ann Pouls Wegner

56.jpeg

Фігурки робітника (зліва) та наглядача з хлистом (справа).
Фото: Mary-Ann Pouls Wegner

image_large.jpeg

Знайдені черепи собак і цуценят.
Фото: Mary-Ann Pouls Wegner
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...