Четвер, Гру 2, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У разі якщо мати була хвора на діабет, існує вірогідність того, що дитина буде мати фізичні недоліки

Неділя, 20 вересня 2020 року

Ризик народження дитини з вродженими вадами вище у вагітних жінок, які страждають на діабет — такий висновок був зроблений вченими з Великобританії.

Групою вчених (університет Ньюкасла) були проаналізовані історії вагітності 400 000 жінок в період з 1996 по 2008 рік. Виявилося, що близько 1700 з цих жінок страждали на діабет.

У разі якщо мати була хвора на діабет, вірогідність того, що дитина буде мати фізичні недоліки, такі як спинномозкова грижа або порок серця, значно підвищувалася у порівнянні зі здоровими жінками.

Статистика така: выдношення випадків народження дітей з вродженими захворюваннями у здорових жінок становила 19:1000, у матерів-діабетиків — 72:1000.

За словами вчених, діабет вагітної жінки може привести до дефектів розвитку плоду, а також надмірної ваги у новонародженого і навіть викидня.

При цьому несприятливий вплив на розвиток плода у вагітних жінок надає цукровий діабет першого і другого типу. Діабет першого типу найчастіше розвивається в дитинстві та юнацтві, причиною розвитку діабету другого типу є неправильне харчування.

Більшість фізичних вад плоду розвиваються на 4–6 тижнях вагітності. Рівень цукру в крові матері в період до вагітності є головним фактором ризику: він повинен бути не вище 6,1%. Під час вагітності для зниження рівня цукру в крові лікарі радять робити ін’єкції інсуліну.

Доктор Рут Белл, керівник групи вчених з Ньюкаслського університету, що проводила дане дослідження, зазначає: «Ризик розвитку вад у дітей можна істотно знизити, якщо стежити за рівнем глюкози в крові перед вагітністю». Своєчасна медична допомога до і під час вагітності — гарантія того, що навіть жінки з діабетом зможуть народити абсолютно здорових дітей.

У зв’язку з цим експерти радять жінкам перевіряти рівень цукру в крові перед плануванням вагітності.

За матеріалами зарубіжної преси

Comments   

загрузка...