ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як відчуття щастя впливає на тривалість життя

Велика Епоха

Результати дослідження підтвердили факт того, що щасливі люди продовжують своє життя на 35%. У методиці проведення цього дослідження вченими був застосований новий підхід.

Більшість людей відчувають себе найменш щасливими при пробудженні і найбільш щасливими ближче до 7 вечора. Фото: ROBERT MICHAEL/AFP/Getty Images
Більшість людей відчувають себе найменш щасливими при пробудженні і найбільш щасливими ближче до 7 вечора. Фото: ROBERT MICHAEL/AFP/Getty Images
Дослідниками були опитані 3853 людей у віці 5279 років. Цим людям запропонували в різні моменти протягом одного дня дати оцінку власному настрою.

Через пять років були заново проаналізовані дані з метою зясування, хто з респондентів помер. При цьому були враховані такі фактори як стать, вік, стан здоровя, освіта, матеріальний достаток і сімейний стан.

Ендрю Степто, один з авторів роботи, зазначає, що такий підхід у дослідженні дозволяє дізнатися, чи щасливі люди насправді в певний момент часу. В попередніх роботах вчені брали за основу спогади респондентів і загальну інформацію щодо їх самовідчуття. Спогади не завжди точно відображають настрій, тому, як вважають вчені, загальні відповіді можуть давати викревлені відомості.

Респондентам запропонували за 4-бальною шкалою оцінювати свій настрій щопівгодини протягом дня з 7 ранку до 7 вечора. Показники 4-бальної шкали змінювалися від «нещасливий» до «дуже щасливий». Крім того, учасникам опитування запропонували відповісти на загальні питання про те, що вони робили і в якій компанії.

Ендрю Степто каже: «Як правило, більшість людей відчувають себе найменш щасливими при пробудженні і найбільш щасливими ближче до 7 вечора».

Професор психології Каліфорнійського університету Соня Любомирські зазначає: «Просто дивно, що відомості про позитивні емоції, пережиті людиною в один конкретний день, дозволяють зробити прогноз щодо тривалості її життя».

За матеріалами зарубіжної преси