• Вівсянка — смачно і корисно!

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 12 липня 2012 року
Турбота про своє здоров'я починається з правильного харчування. Заклавши основу в правильному харчуванні, у вас неодмінно покращиться настрій і зросте енергія. Найбільш простою і природною їжею для нашого організму є вівсянка. Секрет її корисності — у значному вмісті клітковини, цього необхідного «інертного» матеріалу.

 Добова норма споживання людиною клітковини повинна становити 25 г, а в звичайному раціоні людини кількість клітковини не перевищує й половини цієї норми. Рослинне волокно (клітковина) — неперетравлювані частини рослин. Скорочуючи час знаходження їжі в травному тракті, вона сприяє просуванню їжі, і як наслідок, виводить з організму токсини і шлаки. Вівсянка багата також на біотин, нестача якого може стати причиною дерматиту.  

У вівсі міститься як нерозчинна, так і розчинна клітковина. Бета-глюкан (розчинну клітковину) та продукти на її основі рекомендують людям, які страждають на діабет, бо вона знижує рівень цукру в крові. Зокрема, вівсяна клітковина знижує рівень глюкози і підтримує рівень холестерину на допустимому рівні, а вітамін Н, що входить до її складу, тонізує шкіру.

 Нормалізація маси тіла, контроль жирового обміну, хороше травлення — у вас є всі причини, щоб збільшити в своєму раціоні кількість споживаної клітковини. Це можуть бути будь-які продукти, що містять овес: мюслі, дієтичний хліб, хлібці... і, звичайно ж, вівсяні пластівці.  

Вівсянка містить такі цінні для організму елементи як фосфор, йод, залізо, марганець, калій, фтор, хром і магній. Крім того, до каши можна додати мед, горіхи, різноманітні фрукти. Особливо корисна вівсянка для дітей: вона на дві третини знижує ризик розвитку астми. Для цього досить починати годувати дитину вівсянкою з 5-місячного віку.

Одна тарілка вівсяної каші — це вже чверть добової норми клітковини. Вівсянка — найкращий заряд енергії на цілий день: вона знижує швидкість всмоктування вуглеводів, дає відчуття ситості протягом дня.  

І, звичайно ж, не варто забувати про регулярні фізичні навантаження: зміни в раціоні харчування необхідно доповнювати помірною фізичною активністю. Переглянувши свій раціон, ви зможете зробити свій перший крок до здоров'я та краси.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...