Алергія – одна з найбільш неприємних хвороб, яка тільки є на світі. Якщо хтось з'їв неїстівний гриб і отруївся – зовсім не дивно, але алергетики захворюють від звичайних речей. Буває, лягаєш уночі спати здоровим, а прокидаєшся – дере в горлі або маєш сопливого носа. А винуватці – невидимі кліщі в подушці. Різновидів алергії дуже багато. Одні люди чхають і кашляють, коли до носа залітає квітковий пилок. Інші задихаються через мікроскопічних пилових кліщів, які живуть у килимах, ковдрах, подушках. А деякі не можуть торкатися грошей, задихаються від котячої шерсті.

Чому наш організм так бурхливо реагує на такі дрібниці? В цьому винен збій у роботі імунної системи. Вона повинна захищати людину від вірусів, паразитів і шкідливих бактерій. Діяти, як прикордонний патруль з білих кров'яних тілець, які розпізнають і висліджують ворогів. Вони відмінно справляються, але раптом, ні сіло ні впало , накидаються на безпечну пилинку рослин, що потрапила у ніс. І миттєво віддається наказ: змити шкідників. Слизова оболонка носа набухає, з носа капає, як із крана, що протікає. Ось маєш явно алергію.

Без сумніву, абсолютний чемпіон алерген – це квітковий пилок. Від нього страждає половина алергетиків. Після нього збудниками алергії є пилові кліщі, шерсть тварин і харчові  продукти. Трохи менше неприємностей завдають людям ліки і грибки цвілі.

За статистикою алергія зустрічається найчастіше в країнах з високим рівнем життя. А у слаборозвинених країнах такого захворювання немає зовсім. А ось 150 років тому на алергію страждали самі дворяни. Селяни, які працювали у полі з ранку до вечора, такою хворобою не хворіли.

Так чому ж кожен п'ятий мешканець нашої планети навесні й улітку починає чхати й хлюпати носом? Науковці, які вивчають алергію, дійшли несподіваного висновку: у розвинених країнах дуже стежать за чистотою!

Загроза захворіти на алергією виникає з самого народження дитини. У немовляти імунна система не вміє розпізнавати небезпеку. І якщо вона росте у занадто чистому середовищі, всі бактерії гинуть і її імунній системі боротися ні з ким. Тоді вона сама знаходить собі «ворогів». Виходить, що, граючись у бруді, діти можуть підчепити глистів, проте їхня імунна система загартована в битві з численною армією ворогів. Що тепер ходити замурзаними, як поросята?

Існують, звичайно, лікарські препарати, що зупиняють захисні реакції організму. Вони обеззброюють «охоронну службу» і та не встигає підняти тривогу.

До інших методів лікування належать щеплення. Протягом тривалого часу роблять уколи з частинками пилку, що викликає алергію. Його вводять дуже малими дозами, щоб не було хвороби. З часом організм звикає і не помічає пилок.

Займаючись вивченням складного зв'язку між імунною і нервовою системою людини, вчені з'ясували, що алергія і поганий настрій підживлюють одне одного. Давайте ж не будемо негативними думками допомагати хворобі. Тільки оптимістичний настрій, добре і терпляче серце, чуйність і співчуття допоможуть нам упоратися з проявом алергії. А з позитивними думками до нас приходять зовсім інші питання, не які ліки купувати, а що зробити, щоб обходитися зовсім без них. Відповіді поруч з нами і починаються вони з доброти нашого серця.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...