• Кожна третя жінка у світі народжує без допомоги акушера

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 2 квітня 2011 року
Щорічно 48 мільйонів жінок народжує дітей без допомоги лікаря-акушера через недостатню у їхній місцевості кількість кваліфікованих медичних працівників. Такі дані оприлюднила британська благодійна організація Save the Children.

Кожна третя жінка у світі має народжувати без належної медичної допомоги, що ставить під загрозу життя як самої матері, так і її дитини. За підрахунками організації Save the Children, кожного дня від ускладнень під час пологів, які лікар може легко відвернути, гине близько тисячі матерів і двох тисяч дітей. Якби акушерок у світі було на 350 тисяч більше, можна було б врятувати життя близько мільйона новонароджених.

Кваліфікованих медичних працівників більше за все не вистачає у країнах „третього світу”: через відсутність кисневого апарату при пологах гине більше дітей, ніж від малярії.

В Ефіопії 94% жінок народжує без допомоги акушера, тоді як у Британії їх кількість складає 1%.

Британська благодійна організація повідомляє, що найбільша смертність під час пологів зафіксована в Афганістані: з кожної тисячі новонароджених помирає 52 немовляти. Крім того, афганські жінки більше за інших ризикують померти під час вагітності або пологів.

Новонароджені у цих країнах часто помирають через своєрідні місцеві звичаї: так, немовля можуть покласти на підлогу для захисту від злих духів. В такому антисанітарному середовищі вона може підхопити небезпечну інфекцію – повідомляє Бі-Бі-Сі.

Активісти благодійної організації Save the Children закликають уряди країн приділяти більше уваги підготовці необхідної кількості кваліфікованих акушерів для забезпечення нормальних умов для жінок, що народжують.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...