• Мозок залежних від Інтернету людей змінюється — науковці

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 21 вересня 2013 року

Інтернет-залежність — захворювання, ознакою якого є неконтрольоване використання інтернету. Результати дослідження китайських вчених підтверджують, що в мозку інтернет-залежних людей відбуваються зміни, подібні тим, які, викликані залежністю від наркотиків чи алкоголю.

Команда дослідників під керівництвом доктора Гао Леї з Китайської академії наук (місто Ухань) зробила знімки мозку. У дослідженні був просканований мозок 35 чоловіків і жінок у віці 14 до 21 років. 17 з 35 досліджуваних були так званими «інтернет-залежними».

Результати показали, що у людей, які страждають на інтернет-залежність, на знімках МРТ були виявлені зміни в білій речовині мозку. На знімках мозку було видно порушені зв’язки між нервовими волокнами, що з’єднують зони мозку, що відповідають за емоції, прийняття рішень і самоконтроль. 

Таке відкриття було опубліковано в журналі Plos One, зокрема, доктор Гао Леї зазначив: «У цілому наші відкриття вказують, що інтернет-залежність дає аномальну монолітність в зонах мозку, пов’язаних з виникненням і обробкою емоцій, контролем за увагою, прийняттям рішень і контролем над сприйняттям інформації […] Результати також вказують, що інтернет-залежність може мати загальні психологічні і нервові механізми з іншими типами залежностей і розладами контролю над захопленнями».

За словами вчених, які взяли участь у дослідженні, ці результати допоможуть розробити нові способи лікування залежностей, у тому числі від Інтернету.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...