• Шизофренія та епілепсія взаємопов’язані?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 3 жовтня 2011 року

Генетичний взаємозв’язок шизофренії та епілепсії підтверджує той факт, що у хворих на шизофренію ризик захворіти на епілепсію в 6 разів вище, ніж у звичайних людей, про це йдеться в статті наукового журналу «Епілепсія».

Шизофренія — психічний розлад або група психічних розладів, пов’язаних з дезінтеграцією процесів мислення та емоційних реакцій. При шизофренії спостерігаються розлади мислення і сприйняття, слухові галюцинації, порушення мови, мислення та працездатності.

Епілепсію (інша назва — «падуча хвороба») називають одним з найбільш поширених хронічних неврологічних захворювань. Явна ознака епілепсії — раптові судомні напади. Причиною цього розладу є пароксизмальні розряди в нейронах головного мозку.

У дослідженні, яке проводилося протягом 9 років, взяли участь 16 000 пацієнтів, які страждають на епілепсію та шизофренію. Вчені з лікарні Китайського медичного університету (Тайчжун, Тайвань) спостерігали за 11 527 хворими на епілепсію та 5195 тими, хто страждають на шизофренію. Пацієнтам був поставлений діагноз цих захворювань протягом цього періоду. Показники цієї категорії пацієнтів були зіставлені зі звичайними людьми, які не страждали на епілепсію та шизофренію.

Результати показали, що ризик захворювання на епілепсію був вищий у групи пацієнтів з шизофренією (6,99 випадків на 1000 осіб на рік) у порівнянні з тими, хто не страждав на шизофренію (1,19 на 1000 осіб на рік). Захворюваність на шизофренію склала 3,53 випадку на 1000 осіб на рік для пацієнтів з епілепсією в порівнянні з 0,46 на 1000 в групі тих, хто не страждав на епілепсію.

Доктор Мані Багар, консультуючий невропатолог, коментуючи отримані результати, каже: «Це перше переконливе дослідження, яке демонструє, що пацієнти з шизофренією схильні до ризику розвитку епілепсії».

Дослідники з Тайваню також встановили, що чоловіки, які страждають на епілепсію, мали велику ймовірність виникнення шизофренії у порівнянні жінками, також страждають цим захворюванням.

Доцент Китайського медичного університету (Тайчжун, Тайвань) доктор Ай-Чінг Чоу говорить про те, що дане дослідження доводить існування двостороннього зв’язку між шизофренією та епілепсією. Джерелом цьому зв’язку, на його думку, може бути спільний патогенез — перебіг і результат захворювання, а також генетична схильність і фактори зовнішнього середовища. На закінчення Ай-Чінг Чоу додає: «Для точного виявлення і виявлення цих механізмів необхідно проведення подальших досліджень».

Консультує невропатолог в Бірмінгемі, доктор Мані Багар, зазначає, що встановлена зв’язок шизофренії та епілепсії може базуватися на таких факторах, як крововилив в мозок в період внутрішньоутробного розвитку або черепно-мозкова травма, а гени LGI1 або CNTNAP2, що впливають на виникнення припадків і психозів, в свою чергу, здатні створити генетичну взаємозв’язок цих розладів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...