• Одночасний прийом декількох лікарських препаратів

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 21 липня 2011 року
Вчені вважають, що одночасне приймання декількох ліків, збільшує ризик смерті людини. Навіть прийом таких поширених медикаментів, як препарати від алергії, депресії, серцевих захворювань може спровокувати погіршення роботи мозку і цим підвищити ризик смерті.

Дослідження, опубліковане в журналі Американської асоціації лікарів-геронтологів, свідчить про те, що у наші дні більше половини  населення світу (вік яких складає 65 і більше років) приймає один або кілька таких препаратів, піддаючись величезному ризику. До даної категорії відносяться ті, курс лікування яких передбачає одночасний прийом "коктейлю" з пігулок.

Вченими було вивчено дію препаратів, що впливають на ацетилхолін. Ацетилхолін - хімічна речовина, завданням якої є передача сигналів між клітинами мозку.

Кріс Фокс, керівник дослідження, говорить: "Лікарі мусять регулярно перевіряти, які ліки приймають їх літні пацієнти. По можливості, ми рекомендуємо уникати прописувати пацієнтам кількох препаратів з антихолінергічною дією одночасно ".

Також був виявлений побічний антихолінергічний ефект багатьох з найпоширеніших препаратів. Вони знижують здатність клітин мозку передавати нервові сигнали. За антихолінергічної дії (шкала від 1 до 3: 1-н бал - незначний вплив на роботу мозку, 3 бали - сильний) був складений список з 80 препаратів. Потім геронтологи підрахували загальний ефект від ліків, які приймають 13000 добровольців (вік старше 65). Так, людина приймає один препарат, побічний ефект якого за шкалою відповідає трьом балам (сильний) і два препарати з незначним ефектом, ще два бали, вкупі це значно знижує можливості мозку. Зниження функції мозку на 4% спостерігалося серед пацієнтів з високими показниками (п'ять балів і вище).

Підсумки дослідження, проведеного з 1991 по 1993 рік, показали, що кожен п'ятий пацієнт, що приймав препарати, загальна кількість балів яких перевищувала 4, помер протягом цього ж терміну. У той же час, у людей, які не брали антихолінергічні препарати,  смертність не перевищувала 7%.

Висновки вчених такі: існує зв'язок між вживанням певних медикаментів і смертністю, але не можна говорити про те, що самі препарати є причиною смерті пацієнтів.

Керівник дослідження Кріс Фокс говорить про те, що лікарі мусять стежити за тим, які ліки приймають їх літні пацієнти, звертаючи при цьому увагу на те, які препарати були ними самостійно куплені в аптеці.

За словами фармаколога Іена Мейдмента, останнім часом застосування антихолінергічних препаратів збільшилося. Загалом лікарі стали прописувати більше медикаментів, ніж раніше.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...