• Щастя - в генах?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 15 червня 2011 року
Вчені: люди, які мають дві копії особливого «гена щастя», більш задоволені життям: успадкування «гена щастя» від кожного з батьків вдвічі підвищує шанси задоволеності життям.

Вчені з Лондонської школи економіки та політології виявили так званий «ген щастя» під назвою 5-HTT. Цей ген відповідальний за те, наскільки добре нервові клітини здатні поширювати серотонін, який контролює настрій. Найбільш схильні до депресії ті люди, у яких рівень серотоніну занижений.

З метою з'ясування ступеня задоволеності життям, дослідниками були опитані більше 2500 американців. Одночасно з цим у респондентів були перевірені ДНК на наявність даного гена. Результати показали, що з 69% людей, у яких були виявлені дві копії «гена щастя», 34% заявили про свою задоволеність життям, а 35% були дуже задоволені життям. У той же час у людей, які не мали таких копій генів, дане співвідношення становило 19% і 19%.

Висновки вчених: ген 5-HTT створює свого роду "операційний код" для постачання серотоніну в стінки нервових клітин, довга версія гена призводить до передачі більшої кількості серотоніну.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...