• Чи дійсно аспірин знижує смертність від раку?

  • П'ятниця, 24 грудня 2010 року

Невеликі дози аспірину, прийняті щодня, зменшують смертність від раку, стверджує дослідження, нещодавно опубліковане в медичному журналі The Lancet. Проте деякі лікарі говорять інакше.

У пацієнтів, які протягом дослідження вживали аспірин щодня в невеликих кількостях, був на 34% менший ризик померти від раку протягом п'яти років, говориться в доповіді.

«Щоденний прийом аспірину скорочує смертність від декількох поширених ракових захворювань - такий висновок дослідження. Результат поліпшувався зі збільшенням тривалості лікування, і виявився однаковим для різних груп населення».

Дослідження включало вісім спостережень і більш ніж 25 000 пацієнтів. Воно тривало понад чотири роки. Під час експерименту виявилося, що причиною скорочення випадків смерті від раку на 21% виявився аспірин.

Аспірин, або ацетилсаліцилова кислота, є препаратом, що використовується для лікування різних запальних реакцій, від легкого болю і лихоманки до серйозного запалення. Але препарат має й побічні ефекти, які варіюються від прискореного серцебиття і дихання до кривавої блювоти та шлункової кровотечі, внаслідок чого деякі лікарі його не рекомендують.

«Проте останні дослідження приписують прийому аспірину нові переваги, які могли б перевищити його потенційні ризики», - сказав провідний автор дослідження Пітер Ротуелл з Оксфордського університету.

«Традиційно вважається, що в здорових людей середнього віку незначний ризик кровотеч від прийому аспірину компенсується профілактикою інсульту та інфаркту. А скорочення кількості випадків смерті від декількох найбільш поширених видів раку змінить це співвідношення для багатьох людей», - сказав лікар Ротуелл.

Деякі лікарі кажуть, що дослідження не є достатньо переконливим, щоб почати рекомендувати пацієнтам аспірин.

"Я безумовно вважаю, що нам рано робити які-небудь висновки щодо лікування на основі цього дослідження", - говорить доктор медичних наук Раймонд Дюбуа, спеціаліст з профілактики раку з Техаського університету, пише Associated Press.

«Дослідження було проведено, щоб оцінити вплив препарату на ризик серцево-судинних захворювань, але не на ефективність профілактики раку!», - сказав Дюбуа AP.

"З співвідношення ризику і переваг, аспірин є дійсно корисним і, це те, що повинен обрати сам пацієнт", - говорить Ед Янг, керівник центру медико-санітарної інформації Cancer Research UK. Він додав, що пацієнти повинні проконсультуватися в свого лікаря, перш ніж почати приймати аспірин регулярно.

Мімі Лі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...