• Стан організму - вплив нервової системи на імунну реакцію

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 21 лютого 2011 року
Вивчення підсвідомості людини і особливостей її функціонування завжди представляло інтерес для вчених, що займаються поясненням існуючого зв'язку між «духом» і «тілом».

Відкриття групи вчених з Лейпцига в цій області в черговий раз доводить існування механізму впливу стану нервової системи на імунну реакцію нашого організму. Група вчених з Лейпцига під керівництвом професора Г. Баххема провели ряд експериментів з метою довести існування біохімічної зв'язку між імунною реакцією і станом нервової системи. На нервову систему, як відомо, впливають не тільки ті події, які пропускає свідомість, а в основному все, що проходить через підсвідомість.

Результати показали, що у людей, які піддаються впливу стресу, знижується рівень лейкоцитів і змінюється склад крові. Це в черговий раз доводить взаємозалежність нервової системи та фізичного стану організму. При цьому хімічна перебудова нейронних ланцюгів в мозку при виникненні розладів або травм здатна зберігати в пам'яті новий функціональний стан мозку, утворюючи, таким чином, пам'ять на патологію. Так людина може потрапити в залежність від самої себе.

Під час дослідження також були виявлені олігопептиди - хімічні речовини, які являють собою короткі відрізки білкових сполук. Олігопептиди утворюються в мозку, і головною їх функцією є запис інформації, обробленої підсвідомістю.

За словами вчених, мозок людини здатний до самовідновлення, завдяки якому існує можливість «стирати» пам'ять про змінені функціях і відновлювати нормальний стан організму. Вплив на імунітет людини відбувається шляхом зміни негативного досвіду на позитивний, при цьому здійснюється безпосередній вплив на механізм нейронних процесів.

Дослідження вчених показують, що для кожної людини ступінь впливу позитивних емоцій на стан організму розрізняється, при цьому різні розлади психіки, комплекси та інші чинники здатні значно знизити вплив на нервову систему.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...