Вівторок, Лис 30, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Американські вчені відкрили близько 600 нових видів жирів

Середа, 14 жовтня 2020 року

Американські вчені з Каліфорнійського університету відкрили близько 600 нових видів жирів, які циркулюють в крові людини. До цього наші уявлення про їх різновиди були набагато скромніші.

У сучасному розумінні поняття «жир» і «здоров'я» кардинально різні. Однак крім відомих популярних явищ на кшталт ожиріння та атеросклерозу, які є результатом порушення фізіологічних процесів, жири відіграють важливу роль в організмі людини.

З них будуються клітинні мембрани, статеві гормони, жовчні кислоти і навіть вітаміни. Жири необхідні нам в якості енергетичного субстрату, а також вони відіграють важливу роль в живленні нервової тканини. І навіть при атеросклерозі частина  ліпідів (жирних кислот та їх аналогів) відіграє позитивну роль, у зв'язку з чим вони звуться антиатерогенними (ЛПВЩ, "корисні").

Відкриття сотень нових ліпідів ставить перед нами нові питання. Як вважає один із дослідників Едвард A. Денніс: «Таке розмаїття жирів, циркулюючих в крові, свідчить про їх важливі функції у підтримці здоров'я організму. Але вони поки що недостатньо вивчені».

Одна з таких функцій - сигнальна. Виявилося, що адипоцити (клітини жирової тканини) виділяють в кров жири, які несуть певну інформацію. За допомогою них адипоцити обмінюються даними, що допомагають їм реагувати на процеси та умови, що виникають в організмі.

Вчені пов'язують ці механізми з можливим контрінсуліновим опором, який створює умови для виникнення цукрового діабету.

Дослідники вважають, що відкриття цих ліпідів зможе заповнити «дірки» у невідомих механізмах розвитку деяких захворювань, а також в цілому підвищити наше розуміння таємниць фізіології.

Comments   

загрузка...