• Антибактеріальне мило небезпечно?

  • Четвер, 19 серпня 2010 року
Компоненти деяких гігієнічних засобів, які посилюють їх антибактеріальний ефект, негативно впливають на організм людини. Регулярне використання подібних речовин може призвести до порушення гормонального статусу і, зокрема, привести до дисфункції репродуктивної системи.

Більшість гігієнічних засобів містять у своєму складі антибактеріальні речовини триклозан або його аналог триклокарбан. Вони входять до складу дезодорантів, мила, гелів для душу, шампунів, рідин для полоскання рота, зубних паст та інших засобів. Більшість провідних компаній використовують триклозан у своїй продукції. Наприклад, його можна знайти в продукції компаній Palmolive, Camay, Protex, Safeguard, Colgate Total, Blend-a-Med і Aquаfresh.

Вперше триклозан був створений у 1965 році у Швейцарії. Спочатку він використовувався в пральних порошках. У 1986 з'явилося перше антибактеріальне мило - Liquid Dial. Триклозан є антибактеріальною речовиною і здатний пригнічувати життєдіяльність багатьох мікроорганізмів. Знищучи більшу частину бактерій, спірохет і навіть грибки, триклозан вважався перспективною речовиною для засобів особистої гігієни.

Перші клінічні випробування продемонстрували відсутність токсичності та канцерогенних властивостей. Він не накопичувався в органах і тканинах і не викликав мутагенних ефектів. Тому його почали активно використовувати. Однак в останні роки з'явилася протилежна точка зору.

Нещодавно в США представники National Resources Defense Council (Ради із захисту національних ресурсів) подали до суду на FDA (Управління з контролю за продуктами і ліками США) у зв'язку з тим, що воно досі не розробило норми вмісту триклозану та триклокарбану в гігієнічних засобах, зокрема, в антибактеріальному милі.

Це пов'язано з тим, що з'явилася безліч думок авторитетних учених, які стверджують, що «антибактеріальність» таких речовин - омана споживача. Триклозан не тільки не має подібних ефектів, але й негативно впливає на ендокринну систему людини. Він викликає дисфункцію щитовидної залози, порушує вироблення статевих гормонів і, отже, якість сперми.

Представники National Resources Defense Council вважають, що FDA не своєчасно оцінила токсичність триклозану і, таким чином, порушила права споживачів відносно безпеки продуктів. Відповідачі з FDA поки зберігають мовчання.

Проте стало відомо, що FDA проводить великомасштабні дослідження, які зможуть розставити всі крапки над «i» в суперечці про триклозан. Результати досліджень, швидше за все, з'являться не раніше весни 2011 року.

Чим же поки чистити зуби та мити руки нехай кожен вирішує сам.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...