• Активний спосіб життя допомагає боротися з раком

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 23 липня 2010 року
Американські біологи з Університету штату Огайо і Медичного коледжу Корнеллського університету прийшли до висновку, що насичене життя може допомогти організму в боротьбі з пухлинами.

Частина задіяних в дослідах мишей була розділена на невеликі групи по п'ять тварин в кожній і проживала в звичайних лабораторних клітках розміром з хлібницю. Миші мали вільний доступ до їжі і води, але жодних розваг їм не пропонували.

Тварин, що залишилися, учені розділили на групи по 18-20 особин, яким були надані набагато крупніші клітки з лабіринтом, білячими колесами і всілякими іграшками. Ці миші також могли їсти і пити вдосталь.

Під шкіру тварин вводилися клітки меланоми - однієї з найбільш небезпечних форм раку. При порівнянні результатів через три тижні з'ясувалося, що за розміром пухлин, що утворилися, тварини в контрольних групах приблизно в два рази перевершують своїх родичів, а ще через три тижні розрив збільшився до 77%. У 17% мишей з експериментальних груп пухлин зареєстровано не було.

"Настільки яскраво виражений ефект став великою несподіванкою для нас", - коментує провідний автор роботи Метью Дарінг.

Повторний експеримент, в якому досліджувалася не меланома, а рак товстої кишки, дав аналогічні результати.

Як вважають вчені, виявлений ефект можна було б пов'язати з позитивним впливом підвищеної фізичної активності мишей, але це припущення біологів не підтвердилося: коли тварини з контрольної групи отримували доступ до білячого колеса, результат не мінявся.

Згідно даним дослідження, механізм виявився складнішим. Учені виявили, що у мишей, що жили у вільних умовах, сильно знижувався вміст гормону лептину, регулюючого енергетичний обмін і пов'язаного з ожирінням і розвитком раку, а рівень гормону стресу кортикостерону був, навпаки, ледве піднятий.

Крім того, в гіпоталамусі тварин було відмічено підвищення рівня експресії гена, що кодує білок BDNF; при штучному втручанні в роботу гена швидкість розвитку пухлин відповідним чином змінювалася. Результати дослідів явно вказували на те, що BDNF і лептин зв'язані між собою за допомогою гормонів стресу.

На думку дослідників, миші, що живуть в крупній клітці поряд з великим числом своїх родичів, випробовують деякий корисний стрес.

"Багато хто вважає, що будь-який стрес шкідливий, - розповів Дарінг. - Проте можливість вести більш насичене в соціальному і фізичному плані життя виявилася куди важливіше за його мінімізацію. Ми показали, що хворобу не можна розглядати у відриві від всього іншого: соціальні зв'язки хворого і навколишнє оточення роблять свій вплив на розвиток раку. Немає причин сумніватися в тому, що закономірності, виявлені нами в дослідах на мишах, поширюються і на людей".

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...