• Забути про біль з равликом-конусом

  • Четвер, 15 липня 2010 року
Біль ... Здатність відчувати біль є нашою перевагою, оскільки сприяє розвитку аналітичного мислення та збереження цілісності тіла. Але іноді надлишковий чи повсякденний біль позбавляє людину можливості нормального існування.

Багато хронічних захворюваннь на фінальних етапах розвитку призводять до того, що людина змушена відчувати постійний біль. Зняття больового синдрому значно покращує якість життя у таких пацієнтів.

На даний час відомо безліч класів знеболюючих засобів, заснованих на різних механізмах дії. Недавнє дослідження отрути равлика-конуса (Conus geographus), ймовірно, призведе до відкриття ще одного.

Анальгетики коралових рифів

Ви знаєте, що за красою коралових рифів ховається багато небезпек. Риби, акули та медузи, яким так довподоби східне узбережжя Австралії, можуть становити велику небезпеку. Особливо несподіваним може стати постріл гарпунної зброї з дозою конотоксину від нешкідливого на першій погляд равлика.

Равлик-конус у своєму рильці має зоб, в якому прихований «дротик» із сильнодіючою отрутою. Після уколу шипа людина може відчути оніміння на місці ін'єкції, і якщо не буде надана своєчасна допомога, може наступити параліч і зупинка дихання.

Так, саме альфа-конотоксин і привернув увагу вчених. Цей пептид відноситься до класу речовин, що викликають блокаду Н-холінорецепторів, що викликають розслаблення гладеньких і поперечносмугастих  м'язів. Однак смертельна отрута молюска, ймовірно, може виявитися корисною при вмілому використанні.

Як стверджують вчені з університету Квінсленда і технологічного інституту Мельбурна, конотоксин в таблетованій формі має прекрасний знеболюючий ефект і успішно пройшов першу частину випробування на лабораторних тваринах.

Він в десятки і сотні раз ефективніший за всі інші аналгетики, в тому числі й наркотичні (морфій). До того ж, його використання не пов'язане з ефектом залежності, що супроводжує прийом інших сильнодіючих препаратів. Нещодавно цей препарат був удостоєний двох з чотирьох премій від Queensland Health.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...