• Вірогідність самогубства збільшується зі зменшенням IQ

  • Четвер, 1 липня 2010 року
Люди з низьким рівнем інтелектуального розвитку схильні до високого ризику вчинити самогубство в порівнянні з тими, хто має високий IQ.

Результати одного з найбільш масштабних досліджень з визначення факторів, що сприяють вчиненню самогубства, були опубліковані в British Medical Journal. Протягом 24 років було обстежено близько тисячі  чоловіків, і було встановлено  взаємозв'язок між суїцидом і низьким інтелектуальним рівнем.

Не зважаючи на вплив безлічі чинників, таких як вік і соціально-економічний статус, низькі показники IQ відповідали більш високій імовірності суїциду. Як висловився один із дослідників Девід Бетті: "Ми виявили чіткий зв'язок між рівнем IQ і спробами самогубства. Як і деякі попередні дослідники, ми виявили, що чоловіки з більш низьким рівнем інтелектуального розвитку більш схильні до ризику скоєння суїциду".

Чим же це обумовлено?

Як правило, низький IQ відповідає низькому соціально-економічного статусу і матеріальному добробуту. І такі люди, ймовірно, зазнають додаткових фінансових та соціальних труднощів, які переносяться важче.

Крім цього, Девід Бетті припускає, що IQ відображає здатність людини впоратися зі стресовими ситуаціями. Люди з високим IQ мають більший діапазон можливих шляхів виходу з критичної ситуації і більш широкий погляд на природу речей.

Ще одне можливе пояснення - наявність насильницького впливу на людину в дитячому віці. Виявилося, що це сприяє більш низькому інтелектуальному розвитку та низькій успішності, а також підвищує ризик самогубства у майбутньому.

"Як самогубство, так і його спроба становлять собою великую проблему, особливо серед молоді. Але ми як і раніше погано розуміємо механізм розвитку думок про суїцид і прийняття таких радикальних рішень", - сказав дослідник Еліз Уїтлі.

Ймовірно, вивчення взаємозв'язку між IQ і самогубством буде сприяти вирішенню цієї проблеми.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...