• Зйомки всередині людського тіла

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    П'ятниця, 11 червня 2010 року
Як ви вважаєте, чи є зв'язок між зондами для дослідження стравоходу та шлунку і старою радянською іграшкою «За кермом»? Тепер є. Щоправда, на набагато вищому технологічному рівні.

Не варто відразу згадувати трубки шлункових зондів, з якими ви, на своє щастя, якщо не стикалися, то напевно чули від знайомих. Мова піде про зонд розміром з цукерку, який можна проковтнути та відтворити зображення нутрощів лікарям майже без дискомфорту.

Як повідомляє Science Daily, вчені з Інституту Біомедичної Інженерії Фраунгофера в Санкт Інгберті розробили нову модель пігулки-зонду, що дозволяє отримати зображення стравоходу та шлунку пацієнта. Ключовою відзнакою від попередніх моделей стала керованість зонда.

Річ у тім, що попередні моделі зондів були хоч і зручні, але не могли надати досить детальної інформації. Але давайте опишемо технологію детальніше.

Пацієнт ковтає зонд, оснащений камерою, який, проходячи по травній системі, робить 2-4 знімки в секунду та передає дані на записуючий пристрій, розташований на поясі. Потім записи передаються лікарям для аналізу.

Ось тільки стравохід зонд пролітає за 3-4 секунди, що дає нам максимум 16 знімків, а в шлунку під дією власної ваги (хоч він і складає всього 5 грамів) зонд падає на нижню стінку і теж мало що встигає зняти.

А тепер пригадаємо що таке гра «За кермом». У ній нам пропонувалося управляти машинкою на полотні, що оберталося, з перешкодами. Керування було досить простим: знизу був встановлений рухливий магніт, керований кермом, а в дні машинки розташовувався другий магніт. Таким чином, при повороті керма машинка переміщалася вліво або вправо.

Саме цей принцип вирішили використовувати вчені для управління камерою всередині тіла. Камера управляється спеціальним магнітом, який лікар утримує в тому районі тіла, який треба обстежувати.

Дослідний зразок вже був виготовлений і випробуваний. Природно, дослідники випробували його на собі. Було встановлено, що утримувати камеру в стравоході можна до 10 хвилин, навіть якщо пацієнт знаходиться в сидячому положенні.

Джерело: iscience.ru

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...