• Погляд у майбутнє через рідкі кристали електронних окулярів

  • Неділя, 18 липня 2010 року
Біфокальні окуляри канули в минуле. Ці окуляри служили нам вірою та правдою, але ніщо не вічне під Місяцем. Нові електронні окуляри мають здатність змінювати заломлюючу силу рідкокристалічних лінз у залежності від обставин.

Біфокальні окуляри були винайдені Бенджаміном Франкліном в 1780 році. Лінзи цих очок були розділені на дві частини, кожна з яких мала різну заломлюючу силу. Верхня частина для того, щоб дивитися вдалину, а нижня - для читання. Таким чином, вони дозволяли добре бачити в двох випадках.

Біфокальні окуляри змушували більше вертіти головою, оскільки лінза для читання була не така велика. Крім того, дехто відчував дискомфорт або виникало запаморочення після носіння таких окулярів. Загалом, за ними були деякі недоліки.

Електронне нововведення від компанії PixelOptics з США позбавлене цих недоліків. На відміну від біфокальних окулярів, електронні мають безліч проміжних варіантів заломлюючої здібності. Цей ефект досягається завдяки лінзи з рідких кристалів, що змінюють свою силу під дією електричного струму, який проходить через них.

Фокусна відстань змінюється автоматично, якщо датчики відстані, що вбудовані в оправу, відзначають, що людина дивиться вдалину або читає. Фокусна відстань може бути змінена й самим власником окулярів за допомогою спеціальної кнопки на оправі.

На даний час ці окуляри проходять завершальну фазу випробувань, і в кінці цього року їх зможуть придбати громадяни США, а в наступному році жителі Великобританії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...