• Волосся розповість про ваші маршрути

  • Середа, 5 серпня 2015 року
У минулому столітті при розв`язуванні загадок Шерлоку Холмсу доводилося в основному розраховувати на силу свого дедуктивного методу. Для нинішніх сищиків, завдяки розвитку методів діагностики, розгадка деяких таємниць стала простішою. Наприклад, за волоссям людини тепер можна сказати, в якому куточку Землі вона була.

Цікава стаття на цю тему була опублікована в Journal of Agricultural and Food Chemistry. Виявляється, що волос людини набуває особливості хімічної структури залежно від географічного розташування джерела рідини, яке було випито людиною.  Після того, як ви купували й пили газовану воду, пиво чи воду під час своєї подорожі, можна буде відстежити хитросплетіння ваших переміщень по географічних областях.

При вживанні рідини наш організм поглинає воду, що складається з атомів кисню та водню. Ці частинки згодом використовуються для побудови тіла і тому включаються до структури білкових молекул. У тому числі і в білки волосся.

Як кисень, так і водень існують у вигляді різних форм або ізотопів. Пропорції цих ізотопів у воді відрізняються в залежності від географічної широти, висоти над рівнем моря, відстані до прибережних зон. У зв'язку з тим, що виробники напоїв, як правило, використовують місцеві джерела питної води, ізотопна структура молекул у волосі може служити своєрідним «чорним ящиком».

Проаналізувавши структуру ізотопів у напоях з 33 міст, дослідники виявили схожість зі структурою водопровідної води з цих же місць. Однак для різних міст вона виявилася різною. Таким чином, стає можливим створення географічної бази даних в залежності від структури ізотопів води в місцевостях.

Людина, яка випила пива в Лас-Вегасі, отримує відповідний набір ізотопів, які вбудовуються в білки її волосся, і це відрізняється від ізотопів дитини, яка випила молочний коктейль у Денвері. Розробка подібного методу діагностики відкриває нові можливості для працівників органів безпеки при контролі переміщень осіб, підозрюваних у злочині.
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...