• Тютюновий дим викликає тривале запалення легенів

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 28 вересня 2010 року
Тютюновий дим виявився майстерним вбивцею. Він сприяє підтримці тривалого запалення в дихальних шляхах і альвеолах завдяки руйнуванню ферменту імунної системи, що контролює цей процес.

Результати нового дослідження, опубліковані в виданні Science Express, змогли прояснити механізми взаємодії тютюнового диму та чинників імунітету.

Вчені з університету Алабами в Бірмінгемі повідомили, що дим блокує спеціальний фермент лейкотрієн-А4-гідролаз (LTA4H). В результаті лейкоцити продовжують руйнування клітин і після того, як знищили бактерії, грибки або інші шкідливі агенти. Таким чином, виникає тривала запальна реакція, яка призводить до великомасштабного пошкодження життєздатних тканин легень.

Підступність тютюнового диму

Лейкоцити є захисними клітинами, що циркулюють в крові. При проникненні чужорідного хвороботворного мікроорганізму вони виходять із судинного русла і прямують до місця майбутньої битви. У випадку з тютюновим димом - в альвеоли та бронхіоли легенів.

Прибувши на місце, вони активно поглинають сторонні частинки. Після своєрідного переварювання лейкоцити розпадаються з вивільненням токсичних речовин, що знищують й інші шкідливі елементи. Однак підвищена активність лейкоцитів стає причиною багатьох хронічних захворювань дихальних шляхів, наприклад, хронічної обструктивної хвороби легень.

Активація лейкоцитів відбувається під дією пептидів PGP, а припиняє роботу фермент під назвою LTA4H, який пригнічує сигнал тривоги й зупиняє запальну реакцію. Підступність тютюнового диму полягає в тому, що він руйнує LTA4H і запалення триває.

Властивості нового ферменту дозволяють по новому поглянути на механізми хронізації інфекції легенів під дією тютюнового диму. Крім того, це може виявитися корисним при лікуванні й інших захворювань і розладів, включаючи алергічні реакції та небажані ефекти трансплантації органів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...