• Електронний стетоскоп від iPhone починає замінювати звичайні

  • П'ятниця, 17 вересня 2010 року
З тих пір, як Рене Лаеннек винайшов стетоскоп з дерева на початку 19 століття, він зазнавав постійних змін. Одна з останніх завершилася створенням так званого айстетоскопа, що стало можливо завдяки безкоштовного додатку до iPhone.

У деяких британських клініках вже активно тестують новинку, а інші стверджують, що він вже допомагає ескулапам рятувати людське життя.

Додаток було розроблено доктором Пітером Бентлі з Університетського коледжу в Лондоні спочатку в якості веселої іграшки, але справа набула серйозний оборот. За останніми даними понад три мільйони користувачів iPhone вже завантажили цю програму.

Айстетоскоп представляє з себе iPhone з підключеними навушниками та встановленим додатком. Особливо чутливий мікрофон прикладається до точок аускультації, в яких прослуховуються серцеві тони як звичайний фонендоскоп. Мікрофон фіксує всі звуки та записує їх у пам'ять у вигляді фонокардіограми, яка водночас з'являється й на екрані.

Таким чином, все стає дуже наочним. Якщо ви не довіряєте своєму слабкому слуху, то зможете побачити серцеві тони або патологічні шуми на фонокардіограмі. Зручність пристрою також і в тому, що кожна людина, яка не має медичної освіти, зможе відправити фонокардіограму свому лікарю по інтернету.

Доктор Бентлі вважає, що «всі навколо натхнені величезним потенціалом, який відкривається у світі медицини завдяки можливостям мобільних телефонів». «Смартфони - це неймовірно потужні пристрої, насичені сенсорами, камерами, чутливими мікрофонами та дивовижними дисплеями. Вони здатні рятувати людське життя,  і самим серйозним чином покращувати стан охорони здоров'я», - додав він.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...