• Короткозорість та далекозорість будуть виліковні

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 5 серпня 2015 року
Ізраїльський вчений створив унікальні біфокальні окуляри, які дозволяють чітко бачити предмети, що знаходяться на різних відстанях.
З віком очі іноді важко фокусуються на близьких предметах, тому що з'являється хвороба, звана пресбіопією або віковою далекозорістю. На жаль, у багатьох людей до цього часу вже є короткозорість і виправити обидва порушення одними окулярами дуже проблематично. Але ізраїльський вчений знайшов рішення цієї проблеми.

Люди з короткозорістю та далекозорістю змушені користуватися парою різних окулярів або особливими, біфокальними, в яких лінза складається з двох частин. Однак в останньому випадку людині доводиться концентруватися на одному з зображень, нахиляючи голову або зсуваючи окуляри.

Зєев Залевський з Університету Бар-Ілан створив окуляри, які дозволяють чітко бачити навколишні предмети практично на всьому діапазоні відстаней - від 33 см до нескінченності. Саме тому ці унікальні окуляри підходять і короткозорим і далекозорим людям. Лінза окулярів має складний мікрорельєф з 25 круглих 2-мм структур, які утворюють два кільця завглибшки в один і завширшки в кілька сотень мікрометрів. Кільця зсувають фазу коливань світлових хвиль, що проходять крізь лінзи окулярів, і спричиняють одночасно посилюючу та послаблюючу інтерференцію. Завдяки цьому світло фокусується в суцільний осьовий канал, а не в одну точку, як у звичайних окулярах. У біфокальних окулярах Залевського не потрібно "шукати" точку фокусування - досить надягти їх, і осьовий канал накриє всю сітківку.

Під час випробувань була продемонстрована можливість за допомогою цих окулярів одночасно коригувати обидва дефекту зору. Відмічалося лише незначне зниження яскравості картинки, проте людське око непогано справляється з низьким рівнем освітленості, до того ж багато людей постійно носять більш темні сонцезахисні окуляри і не відчувають особливих проблем. Тому можна сміливо сказати, що ці два недуги - короткозорість та далекозорість, скоро будуть переможені.

За матеріалами: nauka21vek.ru

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...