• Жирові клітини можуть збільшуватися не тільки за розміром, але й за кількістю

  • Вівторок, 26 жовтня 2010 року
Раніше вважалося, що в дорослих людей кількість жирових клітин залишається постійною протягом всього життя, а ожиріння відбувається в результаті збільшення самих жирових клітин за розміром. Проте недавні дослідження підтвердили, що існують й інші механізми ожиріння.

В експерименті взяли участь 28 здорових людей, в яких не було раніше проблем із зайвою вагою. Потім протягом 8 тижнів вони посилено харчувалися за допомогою висококалорійних продуктів на зразок молочних коктейлів, шоколадок і енергетичних напоїв.

Протягом дослідження вчені брали зразки жирової тканини в учасників. За два місяці посиленого харчування більшість поправилося, при цьому близько двох кілограмів відклалося у верхній частині тіла і близько півтора - на стегнах і сідницях. І що саме вражаюче, збільшення об'єму жирової тканини на стегнах сталося не через гіпертрофію клітин, а в результаті збільшення їх кількості (гіперплазію). У середньому в жировій тканині додалося близько 2,6 мільярдів нових клітин.

Лікар Майкл Йенсен з Клініки Мейо в Міннесоті, США, заявив: «Це перевертає наші уявлення про те, що у дорослих людей не з'являються нові жирові клітини, а просто «старі» збільшуються за розміром. Зрозумівши, чому жирові клітини утворюються в одних частинах тіла, а в інших - ні, ми, ймовірно, дізнаємося, чому накопичення жиру на ділянці живота має більший ризик для здоров'я, ніж жирові відкладення в нижній частині тіла».

Це збігається з думкою вчених з Американського ракової спільноти, які з'ясували, що збільшення об'єму талії підвищує ризик передчасної смерті від серцевих катастроф.

Навіть у тому випадку, якщо індекс маси тіла знаходиться в нормальних межах, але на боках і животі присутні жирові відкладення, це має загрозу для серця. Збільшення талії на 10 см підвищує ризик передчасної смерті на 15-25%. Однак збільшення обсягу жиру на стегнах не корелює з підвищенням ризиків серцево-судинних ускладнень.

Ще одне відкриття полягає в тому, що після досліджень всі його учасники досить швидко позбулися від жирових відкладень. Лікар Йенсен вважає це особливістю здорових людей, у яких не було раніше проблем із зайвою вагою.

Джерело: Велика Епоха (The Epoch Times)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...