• Споживання солі необхідно обмежити

  • П'ятниця, 17 грудня 2010 року

Ураховуючи той факт, що використовувані зараз добровільні способи зменшення споживання кухонної солі не дають таких результатів, пропонується вирішити це питання на рівні уряду.

Для дорослих норми споживання солі складають не більше 6 гр. на день. Близько 3/4 всієї кількості солі вже входить до складу продуктів, які щодня споживає людина.

Надмірне споживання солі може привести до гіпертонії, інсультів і проблем з серцем. Крім цього, до складу солі не входить жоден корисний компонент – безглуздість її споживання межує з небезпекою. У людському організмі сіль впливає на серце, нирки, артерії, сечовий і жовчний міхур, а крім того, і на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

Боротьба за здорове харчування в таких країнах як Канада, Франція, Фінляндія, Великобританія, США, Нова Зеландія й Австралія передбачає проведення спеціальних програм. Наприклад, виробники продуктів зобов'язані вказувати на упаковках вміст солі – це дозволяє споживачу робити вибір.

Так звана програма Tick («відмітка»), що діє в Австралії, дозволяє виробникам маркувати продукти, що мають допустимий вміст солі. Це дозволяє знизити рівень серцево-судинних захворювань на 1%. Зауважимо, що при звичайному інформуванні покупців цей рівень знижується тільки на 0.5%.

Представники British Heart Foundation благодійної організації, яка фінансує такі дослідження, вважають, що якщо звичайне інформування покупців про необхідність зниження споживання кухонної солі не приносить очікуваних результатів, то необхідно переходити на більш рішучі заходи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...