• Прості способи поліпшення діяльності мозку

  • Понеділок, 17 січня 2011 року
Традиційно для збереження здоров'я рекомендується виконувати фізичні вправи. Дослідження, опубліковане в липні в журналі «Frontiers in Aging Neuroscience», виявило зв'язок між пішими прогулянками і поліпшенням діяльності мозку.

В цьому дослідженні оцінювали мозкову діяльність групи людей у віці від 59 до 80 років, що ведуть малорухомий спосіб життя. Виявлено, що піші прогулянки, можливо, послаблюють дегенеративні зміни в мозку, які в літньому віці стають причиною погіршення пам'яті.

Проста причина такого явища полягає в тому, що при цьому, очевидно, поліпшується кровопостачання мозку. Взагалі, тканини, включаючи і нервову тканину, функціонують краще, коли приплив крові до них збільшується. Адекватне кровопостачання покращує надходження кисню та поживних речовин.

У недавньому дослідженні було перевірено вплив прийому полівітамінів і мінералів на деякі функції головного мозку і відчуття настрою і втоми. Звіт, опублікований у серпні в журналі «Психофармакологія людини», наводить дані про обстеження 215 жінок у віці 25-50 років, яких випадковим чином поділили на дві групи. Одна з груп протягом дев'яти тижнів одержувала полівітамінний препарат (Supradyn), інша - плацебо.

На початку і в кінці дослідження у жінок оцінювалася діяльність мозку за допомогою різних завдань, тести на здатність одночасно виконувати кілька справ. Також оцінювався вплив тестів на настрій і стомлюваність.

Було встановлено, що жінки, які отримували полівітаміни та мінерали, виявилися здібнішими у виконанні декількох справ одночасно, а також мали кращі показники в інших видах діяльності, включаючи математику. Ці жінки були в хорошому настрої і виявилися більш активні після виконання всіх завдань.

Це дослідження ясно доводить, що харчові добавки здатні поліпшити діяльність мозку. Є й інші способи, які можуть допомогти підтримати наші розумові здібності у хорошому стані. Перерахуємо їх у довільному порядку:

Пийте достатньо рідини. Зневоднення може викликати помітний спад розумової діяльності. Кожен день треба випивати стільки води, щоб сеча мала блідо-жовтий колір.

Дотримуйтеся основної дієти. Це їжа, яка містить м'ясо, рибу, дари моря, горіхи, насіння, овочі з малим вмістом крохмалю і невелику кількість фруктів. Так ви зможете гарантувати стабільне живлення мозку. Додайте до цього білок містить амінокислоти, які є складовими цеглинками медіаторів у головному мозку.

Підтримуйте на високому рівні споживання омега-3 жирних кислот. Жири омега-3, такі як EPA і DHA, дуже важливі для оптимальної діяльності мозку. Вони містяться в рибі (особливо в жирній, такий як макрель, оселедець, сардини, лосось і форель), а також у невеликій кількості в молоці та м'ясі тварин.

Висипайтеся. Нестача сну може викликати дуже різке погіршення мозкової діяльності. Прагніть спати близько восьми годин (залежно від потреб) і намагайтеся лягти раніше щоразу, коли це можливо.

Будьте активні. Прогулянки раз або два в день, особливо в якому-небудь зеленому куточку, може бути достатньо, щоб поліпшити настрій і активізувати роботу мозку.

Не забувайте про сонячне світло. Недолік сонячного світла взимку - головна причина поганого настрою і занепаду сил. Навіть у похмурий день варто прийняти трохи сонячного світла безпосередньо. Деякі можуть задуматися про придбання пристрою, що імітує сонячні промені.

Лікар Джон Брайфа - практикуючий в Лондоні лікар і автор робіт у галузі харчування і природної медицини. Його вебсайт - Drbriffa.сом

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...