• Прийом знеболюючих під час вагітності порушує гормональний баланс зародка

  • Неділя, 5 грудня 2010 року
Медики попереджають: тривале вживання під час вагітності таких знеболюючих, як парацетамол, може порушити гормональний баланс зародка.

Результати досліджень, які були опубліковані в журналі «Human Reproduction», доводять, що болезаспокійливі препарати збільшують ризик змін у розвитку статевих органів у новонароджених хлопчиків, і як наслідок, викликають безпліддя і сприяють розвитку ракових захворювань.

Медики настійно рекомендують вагітним жінкам за можливістю відмовитися від вживання болезаспокійливих. Але в той же час говорять, що нечасте використання препаратів, що знімають головний біль, є безпечним.

За статтістікою, в США і Європі близько половини вагітних жінок вживають легкі знеболюючі препарати.

 
Дослідники з Франції, Данії і Фінляндії в результаті спостережень за 2000 жінками прийшли до висновку: одночасний прийом двох і більше болезаспокійливих засобів у 7 разів підвищує ризик народження хлопчика зі змінами статевих органів.

Дослідники вважають, що знеболюючі препарати, які приймалися на 14 - 27 тижнях вагітності, змінюють природний баланс чоловічих гормонів зародка, це і призводить до порушення нормального розвитку статевих органів.

Автори дослідження рекомендують переглянути правила призначення болезаспокійливих вагітним жінкам.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...