• Діагностика раку за допомогою флуоресцентних клітин медуз

  • Середа, 5 серпня 2015 року

Флуоресцентні клітини медуз, завдяки яким вони здатні світитися в темноті, можуть бути використані при діагностиці раку на перших етапах його появи.

Таке відкриття зробили вчені Йоркського університету лабораторії ракових досліджень (Англія). За словами професора Н. Мейтланда, успіх лікування напряму залежить від точності діагностики, але при цьому діагностувати рак на перших етапах його розвитку - це важке завдання, що і призводить до невдачі в подальшому.

Вчені розробили механізм, в якому білки, отримані з  клітин медуз, що світяться, впроваджувалися в ракові клітини людського організму.

Точне місцезнаходження ракових клітин встановлювалося після висвітлення їх спеціальними камерами.

Відкриття два роки тому американським хіміком Р. Тсієн механізму люмінесценції білка і є в основі даного методу діагностики. Рентгенівські промені не дозволяють виявити ракові клітини, які знаходяться глибоко в тканинах або в кістках. Новий механізм діагностики раку дозволить виявити ракові клітини на ранніх стадіях.

Вчені направляли віруси, які містили флуоресцентні білки, на скупчення ракових клітин в тілі, розмір яких був близько мікрон.

У процесі розростання вірусів, вони виробляли все більше число подібних білків, що світяться.

Клінічні випробування цього процесу можуть початися вже в найближчі п'ять років. Проте широка доступність нової діагностики поки залишається під питанням: на сьогоднішній день тільки одна фірма конструює камери, які підходять для реєстрації флуоресцентних  клітин медуз, що знаходяться глибоко в тілі. І ціна такої камери - 800 000 доларів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...