• Проблему вирішить підсвідомість

  • Середа, 1 грудня 2010 року
Виявляється, щоб швидше знайти відповідь на питання, яке вас цікавить або вирішити нагальну проблему, найкраще забути про неї на якийсь час. Після того, як мозок відволікся, правильне рішення приходить само собою з підсвідомості.

Про це відомо протягом багатьох століть. Недарма кажуть, що краще відволіктися, поспати, і все відразу стане ясно. Для того, хто хоче отримати відповідь на складне питання відразу, вірогідність прийняття помилкового рішення більше.

Недавнє дослідження науковців з Університету Радбоуд (Нідерланди), проведене на студентах, підтвердило це. Досвід був досить простий. На початку експерименту учасникам запропонували вибрати кращий автомобіль з кількох, що мають 12 різних технічних характеристик. У першій частині студентів запитали миттєво, а у другій - після короткочасного «відволікаючого маневру», під час якого вони відповідали на інший тест.

У підсумку студенти з другої групи краще впоралися з завданням, і рідше помилялися з вибором кращого автомобілю. Вчені вважають, що це відбулося, тому що підсвідомість людей у цей час вже вирішила завдання, після аналізу всіх переваг і недоліків.

Відомо, що коли наша увага не зосереджена, частина психічних процесів і мислення протікає поза нашою свідомістю. Тому таке явище було названо підсвідомістю (subconsciousness). Але що таке підсвідомість і яку мудрість вона приховує, в наукових колах досі остаточно не ясно.

Психолог Мартен Бос, який очолював дослідження в університеті Радбоуд, так прокоментував результати: «Підсвідоме мислення краще справляється зі складними питаннями, ніж поспішне рішення людини».

Якщо на вас чекає важкий вибір, відволічіться та послухайте, що скаже підсвідомість.

Джерело: Велика Епоха (The Epoch Times), Росія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...