• Чи шкідливий Wi-Fi для живих організмів

  • Субота, 18 грудня 2010 року
Технології бездротових мереж стандарту Wi-Fi шкідливо діють на рослини. В той час як розробники бездротових мереж запевняють в їх безпеці, деякі дослідники наводять протилежні доводи.

Провайдери мереж Wi-Fi заперечують негативну дію випромінювання на організм людини, ґрунтуючись на даних деяких досліджень. Однак недавній експеримент виявив, що електромагнітні хвилі Wi-Fi призводять до загибелі рослин.

Вчені з університету Вагенінген у Нідерландах протягом трьох місяців досліджували вплив випромінювання Wi-Fi на групу дерев - ясенів, поставивши випромінювачі в безпосередній близькості від них. В кінці експерименту у дерев з'явилися ознаки променевого ушкодження. Їх листя потьмяніли і потемніли, спостерігалося витікання живиці, в корі утворилися тріщини та інші симптоми загибелі.

Як вважають самі вчені, якщо п'ять років тому в Нідерландах симптоми опромінення спостерігалися у 10% дерев, то сьогодні ця цифра наближається до 70%. Звичайно, дані цього дослідження не можна прямо переносити на людину, однак це ще один привід задуматися, адже це не єдина заява.

Зовсім недавно в Канаді, наприклад, батьки учнів однієї зі шкіл зажадали від керівництва навчального закладу перейти на дротові інтернет-технології, оскільки після тривалого використання Wi-Fi у їхніх дітей з'явилися різні скарги. В основному їх турбували головний біль, нудота, безсоння і прискорене серцебиття.
 
Подібні явища вимагають від виробників та органів з нагляду більш серйозних і масштабних досліджень. Недоцільно розвивати маловивчені технології у зв'язку з їхньою потенційною небезпекою.

Джерело: Велика Епоха (The Epoch Times), Росія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...