• Сидячий спосіб життя вкорочує життя людини

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 22 червня 2011 року
Дані дослідження Medical Coding свідчать: якщо ви проводите 6 годин на день в сидячому положенні, то для вас ризик ранньої смерті зростає на 20% (для жінок цей показник становить 40%).

Особливо це небезпечно для офісних працівників - сидіння на місці протягом декількох годин не тільки робить людину ледачию і слабкою, але ще й скорочує її життя.

Сидячий спосіб життя сповільнює всі процеси, що протікають в організмі: м'язи не активні, калорії не спалюються (до однієї в хвилину), вироблення ферментів, які необхідні для прискорення обміну речовин, також сповільнюється. До наслідків сидячого способу життя також відносять різні захворювання серця, ризик при цьому збільшується майже вдвічі. Стиль життя сучасних людей можна назвати «абсолютно сидячим»: для більшості середній показник часу сидіння складає 9,5 годин.

Висновки дослідників невтішні: на «сидіння» сучасна людина витрачає більше часу, ніж на сон. Люди з подібним способом життя можуть відчувати проблеми зі здоров'ям вже через кілька років. Так, вчені говорять, що якщо вам доводиться сидіти більше 6 годин на день, то у вас на 40% більше шансів померти протягом наступних 15 років з моменту початку такого сидячого способу життя.

Якщо ж ви вирішили змінити свій спосіб життя, то знайте, відвідування якої-небудь спортивної секції буде недостатньо. Необхідно скоротити час сидіння до трьох годин на добу, більше півгодини рекомендуються активні фізичні вправи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...