• Кровоносні судини - новий спосіб вирощування

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 31 січня 2011 року
Дослідники з Медичного коледжу Бейлора і Райсовського університету (Х'юстон, США) знайшли спосіб вирощування кровоносних судин і капілярів, які є необхідними для створення життєздатних тканин. Раніше ця проблема була однією з найбільш важких на шляху до вирощування готових до трансплантації тканин в лабораторних умовах.

За словами провідного співавтора даного дослідження Дженніфер Уеста (Jennifer West), неможливо виростити зразки тканин товще пари сотень мікрон без постачання їх кров'ю.

За основу матеріалу вчені взяли поліетиленгліколь (PEG), який є нетоксичним пластиком, застосовуваним як у медичній, так і в харчовій промисловості. Десять років дослідженнь в цьому напрямку проводилися в West Lab, результати яких і були застосовані в новій методиці вирощування кровоносних судин.

Вчені здійснили модифікацію PEG, мета якої полягала у створенні імітації позаклітинного матриксу як основи сполучної тканини. Однією з основних функцій такого матриксу повинна була бути механічна підтримка клітин кровоносних судин і транспорт хімічних речовин.

Далі модифікований PEG був змішаний з двома типами клітин, які необхідні для формування кровоносних судин. Створення м'яких гідрогелів, що містять живі клітини та фактори зростання, було проведено за допомогою світла, що заморожувало РEG у вигляді гелю.

Протягом 72 годин вчені спостерігали за поступовим формуванням клітин капілярів в гелі. Перевірка життєздатності отриманих васкулярних мереж була проведена на мишах, у рогівку яких, з відсутньою природною судинною мережею, були імплантовані гідрогелі.

Введення барвника в кровотік мишей і подальша його циркуляція кровоносними судинами дозволили вченим підтвердити процес нормального кровообігу в отриманих капілярах.

У майбутньому вчені збираються використовувати нову техніку з «двофотонною літографією» для вирощування кровоносних судин за запланованою схемою.

За матеріалами зарубіжної преси

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...