• Алкоголь споживається в Україні все більше

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 30 березня 2011 року
У березні 2011 року були оприлюднені дані ВООЗ, які свідчать: Україна посідає п'яте місце в світі за рівнем вживання алкоголю на людину. У першій п'ятірці, куди входить і Україна, знаходяться також Молдова і Росія, всі вони були удостоєні звання «країн з найбільшим ризиком алкоголізму в Європі».

Крім цього, Україна і Росія серед усіх європейських країн мають найвищий показник ризику захворювань, пов'язаних зі вживанням алкоголю. Тижневик Німеччини Der Spiegel написав, що ні в одній країні Європи не палять і не п'ють так багато, як в Україні, і починається це зі шкільного віку. Заборони на рекламу алкогольної продукції з боку влади недостатньо для зміни менталітету, а сама боротьба зі споживанням алкоголю і тютюну в Україні, зі слів Der Spiegel, була названа "безнадійною".

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі головний нарколог Міністерства охорони здоров'я А. Вієвський каже, що за рівнем споживання алкоголю Україна не надто відрізняється від Німеччини, але при цьому в Україні насправді збільшується вживання підлітками міцних алкогольних напоїв. За словами А. Вієвського, більше 70% перших вживань алкоголю дітьми відбувається з дозволу батьків.

Алкоголь - причина майже 4% всіх смертей у світі, при цьому від його зловживання помирає більше людей, ніж від таких небезпечних і важковиліковних захворювань, як туберкульоз і СНІД.

Проблема алкоголізму за кордоном

За даними медиків, у британському Уельсі приблизно половина 15-річних щонеділі приймає алкоголь, при цьому ще 20 років тому обсяг споживання алкоголю підлітками у віці від 11 до 15 років був удвічі менше. Цей факт змусив британських лікарів скласти рекомендації щодо того, що дітям до 15-ти років категорично забороняється вживати алкоголь, навіть під наглядом батьків. До 15 років тіло і мозок розвиваються, і токсичність алкоголю впливає на розвиток мозку, вражає печінку та кістки.

Август Дональдсон, головний державний лікар Великобританії, займається питанням зменшення споживання алкоголю. Він говорить про те, що наші діти здатні копіювати те, що роблять дорослі. Так що з часом стан сп'яніння може сприйматися ними як норма.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...