• Курортне лікування та оздоровчі процедури. Частина 2

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 2 липня 2011 року
Курортне лікування та оздоровчі процедури. Частина 1

Наближається пора відпусток. Літо - найкращий час для того, щоб не тільки добре відпочити, але й відновити своє здоров'я. У цій статті ми докладніше розповімо про такі види курортного лікування як масаж, теплолікування, грязелікування, інгаляції та аюрведа.

Масаж

Масаж - найвідоміший і найпростіший спосіб лікування. Його дія залежить від глибини і швидкості виконання: він і збуджує, і заспокоює, надає бадьорості, і активізує енергію, знімає напругу і головний біль, розслаблює м'язи, його застосовують при лікуванні безсоння, також він пришвидшує одужання. Масаж покращує венозний кровотік і лімфовідтікання, підвищує рівень гемоглобіну, підвищує еластичність внутрішньосуглобових зв'язок. Масаж знімає напругу у м'язах, яка може привести до хронічних хвороб, тим самим викликає  якісні зміни як у самої людини, так і в життєдіяльності її органів та систем. Однак при деяких захворюваннях проведення масажу має протипоказання, тому потрібна консультація лікаря.

Існують такі різновиди масажу: рефлекторний (сегментарний), класичний, точковий, ароматичний та ін. Рефлекторний (сегментарний) масаж дозволяє впливати на певні зони тіла, провідниками до яких є нерви, що відходять від спинного мозку. При цьому нервовий імпульс від хребта надходить до органів даної ділянки тіла. Вплив на шкіру та м'язи при класичному масажі задіює всі нервові зв'язки.

При точковому масажі натиснення на БАТ (біологічно активні точки) на тілі призводить до виділення ендоморфінів, - речовин, за своєю дією схожих на гормони. Залежно від характеру впливу на БАТ, масаж може бути як збудливим, так і розслаблюючим. Точковий масаж призначають при порушеннях м'язового тонусу, м'язових і суглобових болях, а також з метою заспокоєння і релаксації.

Втирання масел з приємними ароматами при проведенні ароматичного масажу сприяє розслабленню кори головного мозку і поліпшенню настрою. Зазвичай застосовують розмаринове, рожеве, лавандове масло.

Масаж шиатсу

Основою даного виду масажу є традиційна китайська медицина. У напрямку кровообігу масажист створює тиск на енергетичні канали тіла - меридіани, чим і стимулює їх. У результаті цього в меридіанах відбувається оновлення потоку життєвої енергії, а оскільки кожному меридіану відповідає певний орган тіла, то в результаті посилюється і оновлюється життєва енергія тіла. Масаж шиатсузазвичай проводиться на пружній підстилці на землі, як правило,не застосовуючи при цьому емульсії і масла. Масаж шиатсу вважається досить ефективним допоміжним і релаксаційним методом, його застосовують з метою відновлення працездатності, зняття втоми, профілактики та попередження захворювань.

Теплолікування

Одним з поширених видів оздоровчих процедур, що застосовуються на курортах, є теплолікування. При теплолікування діючою речовиною, що володіє високою теплоємністю і малою теплопровідністю, є парафін. При нанесенні на шкіру, він швидко застигає, а виділене ним тепло, передається шкірі.

Грязелікування

Лікувальні грязі надають  температурний а також хіміко-біологічний вплив. Біологічні елементи, такі як вуглець, сірка, залізо, фосфор, кремній і азот, забезпечують біологічну активність грязі. За рахунок передачі тепла організму, підвищуються гормональний і вітамінний обміни, активізуються центри в головному мозку та наднирниках. Грязелікування має протизапальну, знеболюючу дію, посилює регенеративні процеси в організмі.

Інгаляція

Інгаляція покращує дренажну функцію бронхіальної системи, посилює і полегшує надходження повітря в організм людини.

Аюрведа

Аюрведа як лікувальна методика Індії, виникла більше 5000 років тому. В основі масажу Аюрведи -очищення та відновлення саморегуляції організму, що допомагає зберегти молодість і здоров'я. Масаж проводиться з натуральними маслами і ароматичними травами, які, проникаючи через шкіру і дихальні шляхи, посилюють дію масажу. Як результат - зникає втома і стрес, поліпшується стан шкіри.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...