• Зниження рівня холестерину для профілактики

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 7 липня 2011 року
Статини - група лікарських препаратів, що припиняють біосинтез холестерину у печінці, таким чином рівень холестерину знижується, зменшуючи тим самим ризик інфарктів та інсультів.

Раніше вважалося, що прийом статинів знижує рівень смертності серед хворих. Проте останнім часом, експерти переглянули думку щодо необхідності регулярного прийому цих ліків людьми, які не входять до групи підвищеного ризику.

Учені з Британського фонду по вивченню серцево-судинних захворювань попереджають, що насьогодні даних, що виправдовують застосування статинів людьми, які не страждають хворобами серця, немає. Крім цього, ці препарати мають ряд побічних ефектів: від м'язової слабкості до дисфункції печінки і нирок. Ці висновки, опубліковані у виданні Cochrane Library, вони були зроблені на основі результатів 14 клінічних перевірок, проведених у різний час.

Кардіолог Ф. Тайлер (лондонський Інститут гігієни і тропічних хвороб) радить лікарям не поспішати виписувати статини. За її словами, нинішнє дослідження показало, що зараз не достатньо інформації про вплив цих препаратів на людей, які не страждають хворобами серця.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...