Четвер, Січ 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Нестача вітаміну D в організмі може привести до появи депресії, — дослідження

Четвер, 20 серпня 2020 року

У ході останнього дослідження американськими вченими було доведено, що нестача вітаміну D в організмі може привести до появи депресії.

Психіатри з Південно-західного медичного центру (Університет Техасу) проаналізували інформацію про рівень вітамінів в організмі 12600 пацієнтів. Інформація була отримана в період за 2006–2010 роки. Результати показали, що достатня кількість вітаміну D відповідала меншому ризику виникнення депресії (особливо це стосувалося тих, хто раніше страждав подібними психічними розладами).

Слід зазначити, що раніше також передбачалося існування зв’язку психічного розладу з низьким рівнем вмісту вітаміну D.

Нестача в організмі вітаміну D проявляється як у людей з депресією, так і в тих, хто страждав цим захворюванням раніше.

Проте сутність зв’язку цих двох аспектів залишається до кінця нез’ясованою: чи приводить нестача вітаміну D до депресії або, навпаки, психічний розлад стає причиною зниження рівня цього вітаміну в організмі. Також залишається відкритим питання про вітамінні добавки: як їх вживання впливає на подібні психічні стани.

Доктор Шервуда Браун говорить, що результати дослідження можуть допомогти лікарям оцінити стан здоров’я пацієнтів, що мають синдроми депресії.

Раннє дослідження показало, що добавки з вітаміном D корисні
для літніх людей: їх вживання зменшує ймовірність розвитку хвороби Паркінсона і знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Comments   

загрузка...