• Вітаміни і жирні кислоти запобігають старінню мозку

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 2 січня 2012 року

Запобігти передчасному старінню мозку і розвитку таких захворювань, як хвороба Альцгеймера, можна дотримуючись правильного харчування дієти, багатої вітамінами та рибою. І навпаки, вживаючи в їжу транс-жири, наприклад, фаст-фуд і смажену їжу, ви піддаєтеся ризику атрофії мозку.

Журнал Neurology опублікував результати досліджень, які підтвердили, що літні люди, які мають у крові високий рівень вмісту вітамінів і жирних кислот омега-3, демонструють вищі результати розумової активності.

Погані результати тестів розумової активності і розвивається відмирання ділянок мозку, іншими словами, симптоми хвороби Альцгеймера були наслідком вживання транс-жирів.

На даний час, уточнили в організації, лікарі рекомендують: дотримуватися збалансованої дієти з великою кількістю овочів і фруктів, не палити, регулярно займатися спортом і контролювати тиск і рівень холестерину.

Дане дослідження, проведене в США, мало свою специфіку: вчені не ставили питань тим, хто брав участь в дослідженні, про їх дієті, а безпосередньо вимірювали вміст компонентів їжі в крові.

У 104 здорових літніх людей, у віці близько 87 років, були взяті зразки крові. При цьому до групи включалися люди з малою кількістю чинників ризику хвороби Альцгеймера.

Люди, які мали високий вміст в крові вітамінів B, C, D, E, а також жирних кислот омега-3, показали відмінні результати в тестах на память і швидкість мислення. У той же час, ті, у кого в крові був високий вміст транс-жирів, мали найнижчі результати.

Подальше дослідження проводилося вченими з університету Орегона здоровя і науки в Портленді, Портлендського медичного центру та Університету штату Орегон в Корвалліс. Сканування мозку 42 учасників показало, що обєм мозку безпосередньо залежить від рівня вітамінів і омега-3 в крові.

Автор дослідження Джин Боуман заявила: «Ці результати потребують підтвердження, але, безумовно, велика спокуса припустити, що люди зможуть зупинити всихання мозку і підтримувати його у формі за рахунок корекції дієти».

За матеріалами зарубіжної преси

Підписатися:

Коментарі