• Нове дослідження: комп’ютерна томографія та ангіографія можуть викликати захворювання щитовидної залози

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 2 лютого 2012 року

Такі види діагностичних досліджень як комп’ютерна томографія та ангіографія здатні викликати проблеми зі щитовидкою — до такого висновку прийшли вчені з Гарвардського університету.

Пацієнти, які пройшли такі види діагностики як ангіографія та комп’ютерна томографія, згодом можуть мати проблеми зі щитовидною залозою.

Подібні методи діагностики припускають введення спеціальних препаратів йоду, за рахунок чого стає можливим побачити кровоносні судини. Ангіографія як метод контрастного рентгенологічного дослідження кровоносних судин, застосовується в рентгенографії, рентгеноскопії, комп’ютерній томографії. З її допомогою можна досліджувати стан судин, окольного кровотоку і протяжність патологічного процесу.

Дослідження показало, що у пацієнтів, яким були введені спеціальні препарати йоду, згодом частіше спостерігався синдром підвищеної активності і гіпертиреоз. Пацієнти, які проходили ангіографію, в два рази частіше мали відхилення.

Гіпертиреоз характеризується зниженою активністю щитовидної залози (також спостерігається збільшення її розмірів). Симптоми: різкий набір ваги, чутливість до холоду, млявість і повільність.

Синдром надмірної активності щитовидної залози найчастіше проходить безсимптомно, але також може викликати посилене серцебиття, зниження ваги, теплову чутливість і слабкість. Але, так чи інакше, гіпертиреоз веде до серйозних захворювань серцево-судинної системи.

Стівен Брунеллі, ад’юнкт-професор медичного факультету Гарвардського університету, говорить, що отримані результати виявилися вражаючими.

Під час дослідження були зібрані дані по 4,5 мільйонам пацієнтів за 20 років з лікарень Массачусетса. Далі були відібрані ті, хто двічі перевірявся на рівень тиреотропіну (гормону, що стимулює роботу щитовидної залози). Рівень тиреотропіну — свого роду індикатор наявності чи відсутності проблем з щитовидною залозою.

Результати дослідження показали, що з кількох тисяч осіб у 191 пацієнтів був зафіксований гіпертиреоз, у 227 — гіпотиреоз. У більшості випадків ці стани були викликані введенням препарату йоду в вену.

У даному дослідженні були вивчені тільки ефекти введення контрастних йодовмісних препаратів у вену. Те, як впливає на щитовидну залозу пероральний прийом таких речовин, і використання препаратів без йоду при магнітно-резонансної томографії, залишається неясним.

За матеріалами зарубіжної преси

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...