• Нові технології — березень 2013

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Вівторок, 26 березня 2013 року

Мобільні системи розвиваються зі швидкістю блискавки. Починаючи з безконтактних платежів до вбудованих в людський організм пристроїв — нові технології розширюють свій ареал.

Якими ж найновішими технологіями ознаменувався березень 2013?

Фото: drywired.com

Фото: drywired.com

Технологія DryWired захистить мобільні прилади від вологи

Фото: 3dnews.ru

Технологія DryWired захистить мобільні прилади від вологи


Свої смартфони, планшети, годинники ми тримаємо якнайдалі від басейну, ванни, ховаємо їх від дощу. Такою якістю як стійкість до вологи можуть похвалитися небагато мобільних пристроїв. Спеціальні корпуси для захисту від вологи збільшують вартість і змінюють зовнішній вигляд приладів. Нова технологія DryWired, представлена на виставці СеВІТ 2013, здатна вирішити цю проблему.

Процедура нагадує ламінування. Спеціальний пристрій покриває потрібний прилад захисною плівкою з наночастинок. У результаті мікросхеми, плати, екрани та з’єднання не бояться вологи.

За твердженням розробників, захисна оболонка стійка перед будь-якою рідиною, і найголовніше — не стирається з часом.

Найтонший папір нагадує поліетиленову плівку

Найтонший папір нагадує поліетиленову плівку

Фото: ojiholdings.co.jp

Найтонший і найлегший папір з нановолокон


Надтонкий і надлегкий до того ж прозорий папір з нановолокон целюлози розробили японські компанії. Особливості найтоншого і найлегшого паперу — прозорість, еластичність і стійкість до впливу тепла, а також екологічність.

Характеристики нового паперу просто вражають: товщина — 1/20000 товщини людської волосини; вага квадратного метра — 8 грамів, а найщільнішого листа — 85 грамів; висока оптична прозорість.

Дослідники компаній Oji Holdings і Mitsubishi Chemical, які і займалися створенням прозорого паперу, вважають, що їх винахід може знайти застосування в різних галузях, зокрема, у виготовленні органічних електролюмінесцентних дисплеїв.

На думку розробників, нові властивості паперу дадуть змогу в майбутньому розробити нові технології із вражаючими характеристиками, наприклад, планшети, які б згорталися у трубочку чи складалися любим зручним для користувача способом.

Жилет T.Jacket, що дарує обійми

Фото: gettjacket.com

Жилет T.Jacket, що дарує обійми

Китайська фірма розробила жилет для дітей, який «уміє обіймати». Представлено винахід на виставці нових технологій СеВІТ 2013, (5—9 березня, Ганновер).

Чудо-жилет контрольовано тисне на тіло дитини, імітуючи обійми, за допомогою електронно-надувних подушечок, що розміщені у різних секторах жилету. Зроблений він з легкого і м’якого матеріалу. Зовнішній шар жилету можна прати як звичайний одяг.

Керувати жилетом можна зі смартфона, попередньо встановивши спеціальну програму. З мобільним приладом жилет з’єднується по бездротовій мережі.

T.Jacket імітує обійми. Доведено, що обійми заспокоюють. Такий підхід у медицині визнаний ефективним при наступних порушеннях психіки: аутизм, гіперактивність, порушення уваги.

Жилет можуть використовувати і дорослі.

Імплантант для аналізу крові

Фото: epfl.ch


Імплантант для аналізу крові


Швейцарські вчені розробили мініатюрний датчик, який вживлюється під шкіру і фіксує 5 показників крові. Розробка представлена на європейській конференції з електроніки DATE 2013.

Імплантант передає аналізи крові прямо на комп’ютер. Зовнішній пристрій через Bluetooth фіксує дані, передані від імплантату, і далі передає їх на планшет або смартфон.

Пристрій являє собою 14-ти міліметрову капсулу, що містить п'ять різних датчиків, радіопередавач і систему для бездротового підживлювання електроенергією.

Прототип винаходу уже пройшов випробування в лабораторних умовах і добре себе зарекомендував. Проте нова технологія має і слабкі сторони, серед яких — обмежений термін експлуатації — 1,5 місяця.

За словами вчених, цей винахід найперше знайде застосування при лікуванні онкології, цукрового діабету, вад серця.

Підписатися:

Коментарі