• Золото можна отримувати з рідин — науковці

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 19 квітня 2015 року

Бактерію, яка допомагає виділяти золото з насичених Аурумом розчинів знайшли канадські вчені з університету МакМастер в Онтаріо. Таким чином збираються отримувати золоті зливки і з відходів гірничовидобувних підприємств, які раніше ніяк не використовували, і навіть із води.

Бактерію Delftia acidovorans науковці часто зустрічали на поверхні золотих зливків. Зрештою зробили припущення, що така бактерія може сама перетворювати іони золота, розчинені у рідині, на частинки Ауруму, передає ABC Science.

Незрозумілим було тільки те, яким чином бактерія взаємодіє з високотоксичними іонами золота. Як з’ясували в ході дослідження науковці, Delftia acidovorans виділяє спеціальні молекули, які допомагають їй захиститись від отруйного впливу іонів золота і одночасно з тим перетворюють такі іони на частинки речовини.

Хімічна реакція проходить за секунди, проте для розмноження бактерії потрібне спеціальне середовище: вона гине від взаємодії зі сріблом та розмножується в насиченому залізом середовищі. Але чим харчується бактерія, канадські дослідники з’ясувати поки що не змогли.

«Це відкриття є першим доказом того, що метаболіт, який виділяється, може захистити від токсичного впливу золота та призводить до його біомінералізації», — резюмує група дослідників у науковій статті в журналі Nature Chemical Biology. І хоча дослідження не було направлене на те, щоб зібрати золоті часточки з води чи іншої рідини, науковці кажуть, що таке реально.

В розчиненому вигляді золото присутнє в океані, підземних водах та інших природних джерелах води. А тверде золото формується переважно в результаті геологічних процесів у надрах землі.

Підписатися:

Коментарі