• «Надрукувати» на 3D-принтері зброю: чи можливо це?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 28 жовтня 2013 року

Одночасно з розвитком високих технологій та доступності багатьох новинок техніки, в американському суспільстві постало питання: чи зможуть люди з нечистими намірами «надрукувати» за допомогою 3D-принтера пістолет? Особливо актуальним таке питання видається в світлі того, що закон про зброю в США викликає бурхливі обговорення, особливо після інцидентів із використанням пістолетів в американських школах.

Розвиток 3D-принтерів привів до зрушення у виробництві. Вони дозволили перейти від масового виробництва з подальшим транспортуванням до інноваційного виготовлення об’єктів, яке здійснюється на місці та за потребою. 3D-принтери дозволяють створювати моделі з різних матеріалів, починаючи від пластмаси до металів та навіть продуктів харчування.

Комп’ютерна модель будується в реальності просто на очах. Єдиним недоліком 3D-принтерів, доступних для широкого загалу на сьогоднішній день, є те, що вони дозволяють створювати спрощені, нескладні за об’ємом об’єкти. Чи дозволить обладнання створювати високоточні моделі, такі як вогнепальна зброя?

Слід зазначити, що 3D-принтери бувають різними за простотою використання, розмірами та вартістю. Особливо популярними стають недорогі компактні принтери для дому, школи, гуртка тощо. В таких пристроях попередньо сформовані термопласти видавлюються на платформу у відповідності до комп’ютерної моделі. Подібні принтери продаються як у незібраному вигляді, такі як Rep Rap, так і в готовому для використання, наприклад, Makerbot, йдеться в статті на сайті освітнього проекту TheConversation.

Існують також професійні принтери, такі як Polyjet, які вимагають спеціального програмного забезпечення та фахівців-техніків для роботи з ними. Вони працюють на основі лазеру, який запікає об’єкти, та електронно-променевих систем плавлення. В своїй роботі вони прокладають запобіжні шари пластику, кераміки, металевих порошків або смол, що робить виготовлену модель більш міцною. Такі принтери і дозволяють створювати об’єкти зі сплавів сталі та титану. Процес створення об’єктів у таких принтерах вимагає більше часу та велику кількість енергії.

Проте навіть за допомогою таких технологій не можна завантажити файл-модель зброї і виготовити її в такій самій якості, в якій такі рушниці продаються. За допомогою дешевих домашніх 3D-принтерів можна створити пластмасовий одноразовий пістолет, який не витримає повторної стрільби. Окремі компоненти можуть виготовляти на більш технологічному устаткуванні, але в такому разі все одно без техніки для подальшої обробки не обійтись.

Метал, який використовується як матеріал для друку за допомогою професійних 3D-принтерів, вимагає спеціальних умов використання — титанові порошки можуть вступати в хімічну реакцію з повітрям, запалюватись і вибухати. Використовувати їх можна в спеціальних умовах або у вакуумі — чи зможуть створити такі умови люди, які вирішили протизаконно створювати зброю «на дому»?

Враховуючи усі ці складнощі створення цифрових моделей, процесу їхнього виготовлення та потреби у спеціально навчених людях, ймовірно, легше було б виготовляти зброю традиційними методами. До того ж можливості 3D-принтерів дозволяють друкувати на них і набагато більш прогресивні та корисні для суспільства об’єкти, ніж зброю, на що і сподіваються їхні розробники.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...