• Найцікавіші нові технології: січень 2013

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    П'ятниця, 1 лютого 2013 року

Рік тільки-но почався, а вчені з усього світу вже встигли продемонструвати людству купу дивовижних, корисних і не дуже hi-tech новинок. Підбірка чотирьох найцікавіших нових технологій за січень 2013 року також не змусила себе чекати.

MHE_051(1).jpg

Найцікавіші нові технології: гель із незвичайними властивостями.
Фото: Stockbyte/Photos.com

Незвичайний гель винайшли голландські вчені з університету Неймегена. Речовина володіє унікальними фізичними властивостями: застигає в теплому середовищі й тане на холоді. Але це ще не все. Завдяки особливій в'язкості, грам цього гелю здатний перетворити на желе повне відро води!

В основу супергелю покладена структура білка в людській клітині. Передбачається, що нове відкриття буде корисним у медицині як речовина для імплантантів та антисептик для обробки відкритих ран. Його можна використовувати також як нанофільтр, і навіть як середовище для вирощування клітин.

Фото 2.png

Найцікавіші нові технології: наручний GPS Leikr.
Фото: Leikr.com

Те, на що раніше був здатний ваш комп'ютер, тепер може зробити ваш годинник. Колишні інженери компанії Nokia розробили новий концепт спортивного GPS-годинника. Наручний комп'ютер Leikr володіє чудовими параметрами: 8 ГБ пам'яті, Wi-Fi, GPS. І як тільки вдалося розробникам умістити все це в пристрій, товщиною всього 10 мм, з діагоналлю екрана близько 5 см?!

Дисплей з надміцного скла Gorilla Glass, вбудовані карти та здатність виводити на екран кілька різних різновидів інформації — усі ці аргументи на користь Leikr не залишають конкурентів у спокої. Особливо турбують вони компанію Apple, яка вже замислилася над виробництвом подібного девайсу. Подейкують, що на ринок годинник вийде вже цьогоріч. Попередня ціна — $229.

Фото 3.jpg

Найцікавіші нові технології: окуляри додаткової реальності від Google.
Фото: Project Glass/Plus.google.com

Нарешті ми хоч на крок наблизилися до того, що ультрасучасні кіберокуляри Project Glass стануть доступні не лише розробникам компанії Google. Тестову модель «чарівних» окулярів всесвітньовідома Інтернет-компанія подала ще в 2012 році, коли на конференції I/O в них з'явився засновник Google Сергій Брін. Цей hi-tech аксесуар планують удосконалити, повністю замінивши ним смартфон. Керуючи «окулярами Термінатора» лише голосом, можна буде відправити повідомлення, зробити фотознімок, вийти в Інтернет і т. ін. Ласкаво просимо в «додаткову реальність»!

Замислюватися щодо придбання таких окулярів поки що зарано. В кінці січня — на початку лютого 2013 року Google лише планує розробку програмного забезпечення для даного девайсу. А ось надходження Project Glass у вільний продаж варто чекати не раніше 2014 року. Орієнтовна ціна пристрою — $1500.

Фото 4.jpeg

Найцікавіші нові технології: гнучка наносхема.
Фото: Werewolf.in.ua

У січні 2013 року світ облетіла радісна для поціновувачів техніки новина: IBM зробив надзвичайне відкриття у галузі нанотехнологій. Співробітники цього дослідницького центру створили ультратонку, і до того ж надзвичайно потужну і ефективну, гнучку наносхему. Їхній винахід в 10 тисяч разів тонший за паперовий лист, він дозволить збільшити потужність електронних пристроїв, не витрачаючи при цьому багато енергії. Отже, залишилося лише дочекатися впровадження гнучкої наносхеми у виробництво тонких і пластичних девайсів, і перед нами відкриється новий світ комп'ютерних можливостей.

Підписатися:

Коментарі