• Зафіксовано перший випадок одужання дитини від ВІЛ

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 4 березня 2013 року

Американська вчена описала перший випадок одужання дитини від вірусу імунодефіциту (ВІЛ).

Поборола серозний вірус дворічна дитина зі штату Міссісіпі. Вона отримала вірус від матері — при народженні в неї виявили ВІЛ та призначили антиретровірусну терапію. У 18 місяців їй перестали давати прописані препарати. А коли обстежили дитину наступного разу у віці 23 місяців, вірусу в малої вже не було. Надчутливі тести показали, що ВІЛ у неї зник.

Стежив за дитиною її педіатр — доктор Ханна Гей, фахівець з дитячого ВІЛ в Університеті Міссісіпі. Про радісні аналізи свого маленького пацієнта лікар повідомила групу дослідників AmFAR. Вони займаються вивчення та документальною фіксацією випадків виліковування ВІЛ-інфікованих в медичному центрі в Массачусетсі на чолі з Деборою Персо та Кетрін Луцуріага, йдеться на сайті програми.

«Вірогідно, виліковування було досягнуто за допомогою антиретровірусної терапії», — сказав доктор Ровена Джонсон, директор досліджень. Лікар вважає, що подібне відкриття є важливим для вивчення імунної системи новонароджених і того, чим вона відрізняється від імунної системи дорослих.

Раніше про випадок вилікування пацієнта від ВІЛ заявляли в Германії. Берлінського пацієнта Тімоті Брауна лікували від вірусу імунодефіциту, та одночасно виявили в нього лейкемію. Лікар зміг вилікувати у нього рак крові завдяки пересадці стовбурових клітин від людини, яка народилась з генетичною мутацією. У донора цих стовбурових клітин був імунітет до ВІЛ, і пацієнт, якому їх пересадили, вилікувався від небезпечного вірусу.

У порівнянні з дорогим, складним та ризикованим для пацієнта лікуванням Тімоті Брауна, у випадку одужання дворічної дитини засоби, якими її лікували, були доступними та простими. Це дало медикам зробити припущення, що до різних ВІЛ-інфікованих можуть застосовуватись різні методи.

Дослідження показує важливість виявлення ВІЛ-інфікованих вагітних жінок, розширення їхнього доступу до лікування і необхідність піддавати антиретровірусній терапії немовлят, які були народжені з ВІЛ.

«Ми пишаємося тим, що відігравали головну роль в тому, щоб розказати світу про перший випадок педіатричного лікування ВІЛ, — сказав Кевін Роберт Фрост, генеральний директор AmFAR. — Головне — це важливе нагадування про те, що лікування від ВІЛ може прийти звідти, звідки ми його не очікували отримати, і сподіваємось, що вилікувана тільки перша дитина з багатьох інших, які ще звільняться від ВІЛ в найближчі місяці й роки».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...