• Науковці хочуть підтвердити існування п’ятої фундаментальної сили

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 22 лютого 2013 року

До чотирьох відомих раніше фундаментальних сил — електромагнітної, гравітаційної, сильної та слабкої взаємодії — вчені додають нову. Стверджують, що теоретично вона має існувати, проте лабораторні дослідження показують, що якщо вона і існує, то є дуже слабкою.

Відкрита п’ята фундаментальна сила подібна до сили магнетизму, проте вона не стає слабшою зі збільшенням відстані, популярно пояснює сайт NewScientist. Американські науковці з Амхерстського коледжу, Массачусетс, припускають, що така сила впливає на електромагнітне поле Землі, а переносять її спеціальні частинки — «античастки», передає сайт коледжу.

Екстремальні умови в мантії планети можуть впливати на рух електронів у різних мінералах, а ті, в свою чергу, впливають на магнітне поле Землі, вважають науковці. Так що, дивлячись на дані геомагнітного поля, дослідники змогли визначити рух електронів та те, як такі електрони будуть взаємодіяти з частинками в лабораторії під дією п’ятої сили.

Проте вивчивши результати трьох попередніх лабораторних досліджень того, як рухались електрони, науковці нічого не виявили. Вони пояснюють це тим, що загадкова п’ята сила може бути в мільйон разів слабша за гравітаційне тяжіння.

Дослідники сподіваються, що подальші виміри з підвищеною точністю допоможуть довести існування загадкової п'ятої сили, та з’ясувати, що відбувається в земній мантії: як там розташовані електрони, а також як вони впливають на частки на земній поверхні.

Підписатися:

Коментарі