• Загадкові кола на полях роблять не люди — англійський історик

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 8 лютого 2013 року

Аспірант Університету Тасманії в Хобарті Грег Джефферіз досліджує кола на полях за допомогою знімків Google Earth з історичного розділу. Надихнула на вивчення зображень його стаття в журналі Nature про те, що загадкові утворення в англійській глибинці стали з’являтись із 18 сторіччя.

За допомогою сервісу історичних фото, науковець знайшов знімки кіл на полях починаючи з 1945 року. Історик переконаний, що багато з них були створені не людьми.

«Це відкриття доводить, що заяви різних художників про те, що вони єдині творці кругів на полях, є обманом, — сказав Джефферіз виданню The Birmingham Mail. — Це говорить про те, що походження кіл залишається незрозумілим». Вчений сподівається, що до дослідження кіл на полях звернуться поважні науковці, які не сприймали загадкових утворень на полях серйозно.

Говорячи про походження кіл, дослідник припускає, що вони утворюються під дією електромагнітного випромінювання.

«Не ясно, що створює таку енергію і організує її в колоподібні візерунки, — сказав Джефферіз в інтерв’ю газеті. — На це питання я сподіваюсь хоча б частково відповісти».

За даними Фредді Сільви, дослідника незвичних формувань та автора кількох книг на цю тему, кола на полях були зафіксовані в 29 країнах. Вони з’являлись на посівах різних культур та в різних середовищах: на пшениці, ячменю, ріпаку, рисових та лляних полях і навіть кризі.

Підписатися:

Коментарі